۲۱ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۰

رییس کمیسیون عمران مجلس: پیشنهادات دولت در مجلس حذف نمی شود

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ یک از پیشنهادات دولت برای افزودن ردیف اعتباری در مجلس حذف نمی شود.

به گزارش عیارآنلاین، «سید مهدی هاشمی » شامگاه سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان همدان بیان کرد: نمایندگان مردم در خانه ملت یک تا پنج درصد از بودجه پیشنهادی دولت در لایحه را می توانند تغییر دهند.

سید مهدی هاشمی - رییس کمیسیون عمران

وی اضافه کرد: در موارد خاصی که تمامی نمایندگان بر توجه ویژه و افزایش بودجه بخشی وحدت نظر دارند در اینصورت به صورت موردی بودجه آن حوزه افزایش چشمگیری می یابد.

وی اظهار کرد: برخی از موضوعات استانی توسط نمایندگان مردم در پارلمان برای افزایش بودجه پیشنهاد می شود که همواره رای نمی آورد بر این اساس مدیران استانی پیش از بسته شدن لایحه باید برای افزایش بودجه طرح های در دست اجرا اقدام کنند.

وی بحران آب آشامیدنی بویژه در روستاها و حمل و نقل را دو چالش مهم کشور و از اولویت های کمیسیون عمران مجلس دانست.

وی با ذکر اینکه چرا باید ستاد حمل و نقل کشور تعطیل باشد، تصریح کرد: در حالیکه این ستاد می تواند با جذب بودجه و فعالیت اثر گذار نسبت به نوسازی ناوگان سبک و سنگین همت گمارد.

رییس کمیسیون عمران مجلس نهم تاکید کرد: در بحث راه اسراف زیادی صورت گرفته و خسارت های فراوانی وارد شده است.

هاشمی با تاکید بر اینکه توجه به حوزه حمل و نقل باید بصورت ویژه باشد گفت: کمیسیون عمران آمادگی لازم برای کمک به دولت در حوزه حمل و نقل را دارد.

وی تاکید کرد: مدیران در ارائه گزارش کار عملکرد گذشته را به نام خود ثبت نکنند بلکه به صورت فصلی و سالیانه اقدامات صورت گرفته، در دست اجرا، برنامه ها و مشکلات را بازگو کنند.

وی با ذکر اینکه اگر چه استان همدان سهم کمی از اعتبارات کشور را در طی سالهای گذشته به خود اختصاص داده است، از هزینه کرد غیر اصولی اعتبارات اختصاص یافته انتقاد کرد.

وی گفت: مکان یابی بیشتر طرح های در دست اجرای این استان بسیار نادرست است بگونه ای که در بیابان دنبال احداث ایستگاه قطار بوده و در مکان نامناسب طرح فرهنگی کلید خورده است.

۱۲ نفر از نمایندگان عضو کمیسیون عمران از طرح های در دست اجرا و نیمه کاره استان همدان بازدید کردند.

منبع : ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: