۲۱ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۵
معاون وزیر راه و شهرسازی:

بودجه حاصل از فروش حامل های انرژی به بخش راه و آب اختصاص یابد

معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: بودجه حاصل از فروش بنزین و گازوئیل به بخش راه و آب اختصاص یابد.

به گزارش عیارآنلاین، داوود کشاورزیان شامگاه سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان همدان افزود: بودجه عمرانی حوزه راه در سالجاری ۳۸۰ هزار میلیارد ریال است که در خوشبینانه ترین حالت این اعتبار سال آینده ۲۰ درصد یعنی به همان نسبت تورم افزایش می یابد که کارایی لازم را نخواهد داشت.

کشاورزیان

معاون وزیر راه اضافه کرد: نمی توان از اعتبار عمرانی مورد نیاز سایر استان ها کسر کرده و آن را به بودجه دیگر استان ها افزود.

وی با ذکر اینکه در آستانه تدوین بودجه هستیم اظهار کرد: سالانه ۲۰ میلیارد لیتر بنزین و به همین میزان گازوئیل در حوزه حمل و نقل مصرف می شود که در صورت پیش بینی میانگین پنج هزار ریال برای هر لیتر سوخت می توان ۲۰۰ هزار میلیارد ریال از این محل درآمد کسب کرد.

وی افزود: بهترین راهکار برای رفع مشکلات و چالش های موجود در دو بخش آب و راه تقسیم درآمد حاصل از این محل بین این دو بخش است.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: اجرای بخشی از طرح ها غیر ضروری است همچنین ضرورتی برای آغاز شماری از طرح ها در حوزه راه نبود و با این شرایط نمی توان کاری برای این طرح ها انجام داد.

کشاورزیان اضافه کرد: در حالیکه نرخ حامل های انرژی در کشور همسایه برای هر لیتر بنزین ۷۰ هزار ریال است لذا می توان قیمت بنزین و گازوئیل را برای استفاده از درآمد این محل به منظور تکمیل طرح های نیمه کاره بطور میانگین تا لیتری پنج هزار ریال افزایش داد.

منبع : ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: