۲۱ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۰
معاون وزیر راه و شهرسازی:

نحوه تخصیص اعتبار به استان های سردسیر باید تغییر کند

معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی گفت: نحوه تخصیص اعتبار به استان های سردسیر باید تغییر کند تا آنها به موقع بتوانند طرح های خود را اجرایی کنند.

به گزارش عیارآنلاین، سید حسین میرشفیع شامگاه سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان همدان افزود: تبصره ۲۲ قانون بودجه زمانی به دست استان ها رسیده است که عملا هیچ نوع کا رایی ندارد.

سید حسین میرشفیع

وی اضافه کرد: استان های سردسیر همانند همدان، کردستان، آذربایجان شرقی و غربی در زمان دریافت اعتبار با مشکل مواجه هستند چون زمانی اعتبار به دست شان می رسد که نمی توانند کار عمرانی انجام دهند

وی تاکید کرد: باید نحوه توزیع اعتبارات از حالت تخصیص که تنها در ایران اجرایی می شود خارج شده و همانند دیگر کشورها به روش گشایش اعتبار اجرا شود.

وی گفت: موضوع ضرورت پرداخت مبالغی به منظور حفاظت و نگهداری راه ها برای افرادی که از مسیرهای اصلی و فرعی بهره می گیرند باید فرهنگ سازی شود تا بتوان راه های کشور را حفظ کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برخی از افراد سوزاندن سوخت را مباح دانسته ولی سرمایه گذاری برای نگهداری راهها که هم اینک در حال از بین رفتن است را دارای اشکال اقتصادی می دانند.

میرشفیع تصریح کرد: وضعیت راه های روستایی همدان بسیار نامطلوب است و بیشتر راه های روستایی آن که عمری بین ۱۰ تا ۲۰ سال دارند، نیارمند روکش هستند.

طول راه های روستایی کشور به ۱۳۰ هزار کیلومتر افزایش یافته که ۱۰۳ هزار کیلومتر آن آسفالته و بقیه شوسه است.

منبع : ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: