۲۱ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۵۶
علیلو مطرح کرد:

جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی با مدیریت جهادی/ موضوع در دستور کار مجلس است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه موضوع جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی دستور کار مجلس است،گفت: فرآوری مواد معدنی علاوه بر اشتغالزایی، در ایجاد ارزش افزوده نقش بسزایی دارد ، لذا مسئولان باید با یک مدیریت جهادی از خام فروشی پیشگیری کنند.

به گزارش عیارآنلاین، علی علیلو در گفت و گویی اظهار کرد: صادرات مواد خام، یکی از اقدامات اشتباه بوده و بدنظارتی دستگاه های مربوطه نیز به این موضوع دامن زده است.

علی علیلو

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استراتژی نظام جمهوری اسلامی، جلوگیری از خام فروشی است، تصریح کرد: اکنون کمیسیون های مجلس به شدت پیگیر این موضوع هستند و بارها از معاون امور معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت خواسته ایم که به وضعیت کنونی خاتمه داده و به سمت فراوری مواد معدنی حرکت کنند.

وی ادامه داد: اکنون به دلیل شرایط اقتصادی، ضرورت کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و ارتقای درآمدهای عمومی، نیازمند توسعه بخش معادن هستیم، این موضوع کمک بسزایی به فعال شدن صنعت خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: فرآوری مواد معدنی علاوه بر اشتغالزایی، در ایجاد ارزش افزوده هم نقش بسزایی دارد که تکمیل این زنجیره، به توسعه کشور منتهی می شود، لذا مسئولان باید با یک مدیریت جهادی از خام فروشی پیشگیری کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در رابطه با نقش ضعف مدیریت در خام فروشی مواد معدنی نیز بیان کرد: نبود برنامه، نداشتن نقشه راه و برنامه عملیاتی منسجم، از جمله خلاء های مدیریتی بوده و برای رفع موانع، باید این خلاء پر شود.

نماینده مردم شبستر در مجلس در رابطه با زمان مورد نیاز برای فاصله از خام فروشی نیز گفت: زمانی که برنامه عملیاتی تدوین شد، می توان یک جدول زمانبندی بر اساس برنامه تنظیم کرد، اما نکته مهم اینکه کشور فرصت بسیاری در اختیار نداریم و نیاز است که با مدیریت جهادی به این بخش توجه شود.

منبع : خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: