۲۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۳۵
حیدری طیب:

کاهش قیمت نفت در بلند مدت برای ایران تهدیدکننده نیست

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه کاهش قیمت نفت در بلند مدت برای ایران تهدیدکننده نیست،گفت: افزایش عرضه نفت دربازار به خاطرتقابل آمریکا و عربستان است و نه همراهی آنها با یکدیگر که به کشورهای مسلمان آسیب می زند.

به گزارش عیارآنلاین، سید سعید حیدری طیب در گفت و گویی دراین باره که آیا افزایش عرضه نفت توسط عربستان در راستای سیاستهای آمریکا و کاهش قیمت نفت جهت فشار بر کشورهای تولید کننده نفت است،‌ گفت: به نظر می رسد افزایش عرضه نفت دربازار به خاطرتقابل آمریکا و عربستان است و نه همراهی آنها با یکدیگر که به کشورهای مسلمان آسیب می زند.

سعید حیدری طیب

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کاهش قیمت در بلند مدت به نفع کشورنیست، گفت: تولید نفت برای کشورهایی که توان بهره برداری از میادین خود را ندارند و یا نفت سنگین دارند و استخراج آن برایشان هزینه بر است دربلند مدت به صرفه نیست.

وی درادامه با تاکید بر اینکه افزایش قیمت در بلند مدت و کاهش آن در کوتاه مدت به نفع ما نیست،‌گفت:‌ رقابت در تولید و عرضه نفت به صورت غیر مستقیم بین عربستان و آمریکا است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه تولید نفت سنگین برای بسیاری از کشورها به صرفه نیست،‌ گفت: ایران باید تلاش کند سهم خودش را دربازار افزایش دهد و قدرت مانور خود را بالا ببرد.

حیدری طیب با بیان اینکه کاهش قیمت نفت در بلند مدت آسیب نیست، گفت:علاوه بر سیاستهای عربستان،‌ عرضه نفت داعش، آمریکا و روسیه بر قیمت نفت تاثیرگذاراست.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با اشاره به اینکه بودجه سال ۹۳ بر اساس بشکه ای صد دلار و یک و نیم میلیون بشکه در روز بسته شده است و بودجه ۹۴ باید بر مبنای نفت ۷۵ دلاری بسته شود،‌ گفت: اینکه بگوییم فقط عربستان باعث کاهش قیمت شد درست نیست و عوامل دیگر همچون عرضه نفت داعش توسط داعش با ۲۰ دلار به ترکیه نیز دخیل است

منبع : خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: