۲۰ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۵

توسعه زیرساخت های گردشگری در مناطق آزاد ضروری است

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به ظرفیت های بالای گردشگری در مناطق آزاد کشور گفت: مناطق آزاد کشور دارای اقلیم های متنوع و گوناگونی است و در هر کدام از این مناطق زیرساخت ها و امکانات نرم افزاری بسته به شرایط پیشرفت داشته است.

به گزارش عیارآنلاین، مرتضی رحمانی موحد در بازدید در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، افزود: در برخی از مناطق آزاد زیرساخت های گردشگری باید تکمیل شود و در برخی دیگر نیز امکانات نرم افزاری توسعه پیدا کند.

مناطق آزاد

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: با توجه به قوانین و مقررات آسان برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد، به خصوص مناطق جنوبی و حوزه خلیج فارس می توانند با ارتباط بیشتر با کشورهای همجوار، وضعیت سرمایه گذاری در این مناطق در بخش گردشگری را بهبود ببخشند.

وی تاکید کرد؛ اگر می خواهیم به توسعه واقعی در مناطق آزاد دست یابیم باید منابع انسانی در حوزه های مختلف را تقویت کنیم.

براساس گزارش دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، رحمانی موحد افزود: تلاش کنیم زیرساخت های آموزشی و نحوه ارایه خدمات به گردشگران در مناطق آزاد را تکمیل کنیم و در کنار آن به بازاریابی و معرفی قابلیت های گردشگری این مناطق در کشورهای همسایه و حتی دورتر از ایران بپردازیم.

این مقام مسئول افزود: اگر این سه اصل یعنی تکمیل زیرساخت ها و نرم افزارها، تقویت منابع انسانی موجود و جلب بازارهای هدف گردشگری را رعایت کنیم، هر سال با درصدی از رشد و توفیق در جذب گردشگر در مناطق آزاد مواجه خواهیم بود.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: