۲۰ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۱۷

مرزهای ایران، مطمئن ترین فرصت سرمایه گذاری را فراهم آورده اند

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی، گفت: به برکت امنیت موجود در مرزهای کشور و حاکم شدن روابط خوب با کشورهای همسایه، امروزه این بخش از جغرافیای کشور، به مکان های مناسب و مقرون به صرفه خوبی برای سرمایه گذاری تبدیل شده اند.

به گزارش عیارآنلاین، اکبر ترکان افزود: ‘ صادرات خدمات فنی مهندسی’ یکی از بدیهی ترین اقداماتی است که امروز استان های غربی کشور نظیر ایلام و کردستان در قبال کشور عراق و اقلیم کردستان عراق در حال انجام آن هستند.

ترکان
وی گفت: در خراسان جنوبی نیز پتانسیل خوبی بنام هم مرز بودن با کشور جمهوری اسلامی افغانستان وجود دارد که اتفاقا مردم این استان با استان های هم مرز این کشور روابط صمیمی نیز در طول تاریخ داشته و دارند.

ترکان با بیان اینکه خشکسالی در خراسان جنوبی یک عامل بازدارنده می باشد، افزود: در عین حال که نباید روی بخش صنعت و کشاورزی این خطه زیاد حساب باز کرد،اما می تواند در زمینه تجارت خارجی به استان تاثیرگذاری در شرق کشور تبدیل شود.

وی گفت : مشکل عمده خراسان جنوبی آن است که بخش اعظمی از افراد متمول آن تمایلی به انجام سرمایه گذاری در استان خود ندارند و ترجیح می دهند پول شان را در دیگر استان ها سرمایه گذاری کنند.

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: