۲۰ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۴

شهرک صنعتی مشترک ایران و چین احداث می شود

استاندار هرمزگان گفت: شهرک صنعتی مشترک ایران و چین در مساحتی بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار در منطقه جاسک احداث می شود.

به گزارش عیارآنلاین، «جاسم جادری» روز سه شنبه با حضور در نمایشگاه مطبوعات در گفت وگو با خبرنگار علمی با بیان آنکه احداث این شهرک توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال پیگیری است، افزود: تا چند روز آینده محدوده این شهرک صنعتی نهایی می شود.

شهرک صنعتی

وی افزود: این شهرک بین شرکت های ایرانی و چینی مشترک است و در این شهرک واحدهای پتروشیمی، صنایع فولاد و آلومینیوم احداث خواهد شد.

استاندار هرمزگان همچنین از تبدیل شدن بندر جاسک به منطقه آزاد تجاری خبر داد و گفت: رییس جمهور در سفر خود به شهرستان جاسک اعلام کرده که بندر جاسک به منطقه آزاد تجاری تبدیل می شود.

جادری افزود: براین اساس دولت تلاش دارد این موضوع را هرچه زودتر تحقق بخشد و تاکنون سرمایه گذاران زیادی نیز برای مشارکت در این طرح اعلام آمادگی کرده اند.

وی در مورد دیگر طرح های استان هرمزگان اظهار داشت: منطقه ویژه نفتی بندر جاسک نیز تعیین حدود شده و نزدیک به ۵ هزار هکتار به این منطقه اختصاص یافته است.

جادری گفت: در غرب استان نیز صنایع انرژی بر پارسیان فعال شده و طی دو ماه آینده نیز دو پروژه پتروشیمی در این منطقه کلنگ زنی خواهد شد.

وی اظهار داشت: در سایر نقاط استان نیز روند توسعه شتاب خوبی گرفته به گونه ای که ۸۰ درصد سرمایه گذاری ها و برنامه ریزی ها در راستای توسعه اقتصادی این منطقه صورت گرفته است.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: