۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۱

نهاد دستیاران جوان رییس جمهوری به دنبال تاسیس بنگاه های افتصادی خودگردان است

دستیار جوان مشاور عالی رییس جمهوری گفت: نهاد دستیاران جوان رییس جمهوری در تلاش است زمینه ایجاد تاسیس بنگاه های اقتصادی خودگردان توسط جوانان را فراهم کند تا آنان خود به یک فعال اقتصادی تبدیل شوند.

به گزارش عیارآنلاین، سعید الله بداشتی در بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها با حضور درباره ویژگی این دوره از نمایشگاه گفت: در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، بارقه های امید و نشاط دیده می شود و این نمایشگاه امیدوار کننده است.

سعید الله بداشتی

الله بداشتی افزود: ما سال های نه چندان دور، از فضای شور و نشاط حاکم بر نمایشگاه مطبوعات دور بودیم و امیدواریم با فضای ایجاد شده به مدد حماسه سیاسی که ملت ایران در ۲۴خردادماه رقم زد، این شور و شادی گذشته بازگردد.

وی ادامه داد: نمایشگاه مطبوعات مکانی برای حیات و دریافت انرژی رسانه ها و روزنامه هاست که آنان به یاری این انرژی یک سال می توانند به وظایف رسانه ای و مطبوعاتی خود عمل کنند و امیدوارم روزهای آینده نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها پرشورتر شود.

الله بداشتی درباره اهداف نهاد دستیاران جوان رییس جمهوری گفت: این نهاد با نظر اکبر ترکان مشاور عالی رییس جمهوری برای شناسایی، کشف استعدادها و توانمندسازی جوانان، سازماندهی و بالندگی جوانان نخبه و کارآفرین در عرصه اقتصادی و مدیریتی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ایجاد شده است.

وی افزود: ۹ منطقه آزاد و ۶۳ منطقه ویژه اقتصادی در کشور تعریف شده که نهاد دستیاران جوان رییس جمهوری سعی می کند از این امکانات برای توانمندی جوانان در عرصه اقتصادی استفاده کند.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید امکان استخدام جوانان را در شکل محدودی دارد، اظهار کرد: درست نیست که دولت فربه بشود، کارمند را به استخدام درآورد و از حرکت بازایستد.

الله بداشتی افزود: شاید امروز بهترین روش این باشد که به وسیله خودگردانی و تاسیس بنگاه های اقتصادی خصوصی توسط جوانان، خودشان به یک فعال اقتصادی جوان تبدیل شوند.

وی ادامه داد: این نهاد با ایجاد پایگاه در مناطق آزاد قرار است امکانات خوبی در اختیار جوانان قرار دهد تا یک بنگاهداری اقتصادی جوان ایجاد شود.

الله بداشتی بیان کرد: در این زمینه گام اول، انتصاب دستیاران جوان بوده که ما در مناطق ویژه اقتصادی اقدام به انتصاب دستیاران جوان توسط جوانان نخبه و فرهیخته و بومی آن منطقه می کنیم، آنان را ابتدا شناسایی کرده که با حکم مدیرعامل بازوی اجرایی ما می شوند.

دستیار جوان مشاور عالی رییس جمهوری گفت: برگزاری نشست و گفت وگو با جوانان، ایجاد زمینه های مشارکت اجتماعی و اقتصادی در مناطق ویژه اقتصادی برای بالندگی جوانان از جمله اقدامات نهاد دستیاران جوان رییس جمهوری است.

الله بداشتی با بیان اینکه دیگر دوره شعاردادن، گذشته است، اظهار داشت: جوانانی که حماسه سیاسی ۲۴خردادماه را خلق کردند باید از روزنه های امیدی که در دولت تدبیر و امید ایجاد شده، برای شکوفایی اقتصادی و بالندگی اجتماعی و سیاسی استفاده کنند.

وی افزود: گلایه و انتقاد کردن محض، دیگر چاره ساز نیست و انتقاد همراه با حرکت چاره ساز است نباید فقط به دنبال فضای آرمانی باشیم ما باید بسترهای خوبی در کشور ایجاد کنیم و قدر این امیدی که پس از حماسه ۲۴ خردادماه در کشور ایجاد شده را بدانیم تا این جوانان بتوانند بخشی از تولید ثروت را در کشور رقم بزنند.

الله بداشتی با بیان اینکه جوانان خوبی داریم که شناسایی و حمایت نمی شوند،ادامه داد: دولت تدبیر و امید و رییس جمهوری برای شکوفایی و توانمندشدن جوانان آمادگی دارد و این جوانان هستند که باید در عرصه های خصوصی خود را ثابت کنند و نهاد دستیاران جوان سعی می کند با حداقل امکانات ارتباط خوبی با نخبگان جوان برقرار کند.

بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها با شعار آزادی مسوولانه از ۱۷ تا ۲۳ آبانماه ۹۳ همه روزه از ساعت ۹ تا ۲۰ پذیرای علاقه مندان و بازدیدکنندگان از این رویداد بزرگ رسانه در مصلای امام خمینی(ره) است.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: