۲۰ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۶

اجرای احتمالی طرح افزایش پایه سنوات کارگران در سال ۹۴/ جلسه امروز شورا بی نتیجه ماند

عضو شورای عالی کار با اشاره به اینکه در طرح پیشنهادی افزایش پایه سنوات کارگران در جلسه شورای عالی کار اشاره به اجرا در سال ۹۴ شده است گفت:کارفرمایان مخالفتی برای افزایش دوبرابری پایه سنواتی نداشتند اما نیازمند زمان بودند.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا بقاییان درباره جزئیات جلسه شورای عالی کار گفت: کارفرمایان مخالفتی برای افزایش دوبرابری پایه سنواتی کارگران و مشمولان قانون کار نداشتند اما نیازمند زمان برای بررسی بودند.

تعمیرات پالایشگاه - کار

 وی ادامه داد: مقرر شده بود این دستور جلسه قبل از بررسی در شورای عالی کار توسط کارگران بررسی شود اما دولت این پیشنهاد را بدون آنکه از کارگران وکارفرمایان مشورت بگیرد  روی میز شورای عالی کار آورده بود.

 بقاییان  بیان کرد: در کنار بحث افزایش پایه سنوات کارگران، اصلاح آئین نامه چگونگی تشکیل انجمن‌‎های صنفی نیز مد نظر بود که به بحث گذاشته شد اما به نتیجه نرسید. کارفرمایان درباره افزایش پایه سنوات نیز تاکید داشتند که نیازمند بررسی هستند و تاکید کردند تا یک ماهه آینده این موضوع بررسی و در جلسه بعدی شورای عالی کار یعنی ۲ هفته آینده مجدداً‌ بررسی شود.

 عضو شورای عالی کار افزود: در پیشنهادی هم که امروز از سوی دولت در جلسه شورای عالی کار مورد بررسی قرار گرفت،اجرای این پیشنهاد در سال ۹۴ بیان شده است. اجرای این موضوع مانند تصویب افزایش حق مسکن کارگران در سال گذشته است.

 وی تاکید کرد:  ۴ دی ماه سال۹۲ بود که سخنگوی دولت خبر از تصویب افزایش دو برابری حق مسکن کارگران را در هیئت دولت داد اما  این مصوبه در سال ۹۳ اجرایی شد. این موضوع نیز به همین صورت است اگر افزایش پایه سنوات به نتیجه برسد در سال ۹۴ اجرایی خواهد شد.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: