۲۰ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۳

آخوندی پاسخ داد:زمان پرداخت وام ۵۰ میلیونی مسکن

وزیر راه و شهرسازی درباره‌ زمان پرداخت وام ۵۰ میلیونی ساخت در بافت فرسوده گفت: یارانه سود این طرح در دولت تصویب شده و اجرای مراحل دیگر آن در شورای پول و اعتبار در حال طی شدن است.

به گزارش عیارآنلاین، عباس آخوندی با حضور در در نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات با بیان این‌که شورای پول و اعتبار باید مطمئن می‌شد که دولت یارانه سود را تضمین می‌کند، تصریح کرد: با مصوبه هیات وزیران مراحل باید در شورای پول و اعتبار پیش رود و بعد از آن بانک مرکزی، بانک‌های عامل را تعیین می‌کند.

آخوندی - وزیر راه و شهرسازی

وی در ادامه گفت: در واقع میزانی که دولت یارانه را تضمین کرده در مصوبه‌ی هیات وزیران است و در حال حاضر شورای پول و اعتبار می‌داند که دولت چقدر تعهد دارد و شورا تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کند.

آخوندی درباره طرح‌های مطرح‌شده از سوی دولت یازدهم در حوزه مسکن اظهار کرد: شهرها می‌توانند از درون توسعه پیدا کنند. عمدتا شاهد فرار از درون شهرها بوده‌ایم که مردم به پیرامون و حاشیه‌ شهرها رفته‌اند.

وی افزود: در بافت‌های فرسوده و قدیمی که در واقع ارزش‌ها و ثروت‌های ملی، فرهنگی، اجتماعی، کالبدی و اقتصادی هستند بخش‌های عمده‌ای از آنها رها شده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که در واقع بیش از ۵۶هزار هکتار بافت‌های فرسوده را شناسایی کرده‌ایم، تصریح کرد: این رقم ۱۱ میلیون جمعیت شهری ایران یعنی رقمی بیش از ۲۵ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهد.

آخوندی افزود: اگر به این تعداد بافت‌های ناکارآمد دیگر شهری را اضافه کنیم متوجه می‌شویم وضعیت سکونتگاه‌های شهری‌مان دارای مسائل و مشکلات جدی است.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه تاکید کرد: به همین دلیل رویکرد اصلی‌مان برگشت به هویت شهری و استفاده از ثروت‌های اصلی است.

وی با اشاره به این‌که بحث نوسازی، بازسازی و بازآفرینی بافت‌های فرسوده در دستور کار قرار گرفته، تصریح کرد: دولت تصویب کرده به‌طور سالانه ۳۰۰هزار واحد مسکونی یعنی رقمی حدود یک سوم توسعه مسکن در این بافت‌ها صورت گیرد.

آخوندی خاطر نشان کرد: بدین ترتیب از حجم ثروت موجود حداکثر بهره‌وری را خواهیم داشت و می‌توانیم در جهت خانه‌دار شدن مردم در یک محیط متبوع برای زندگی قدم برداریم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که حق انتخاب بیشتر برای مردم باید مدنظر قرار گیرد، گفت: این موضوع بسیار مهم‌تر از آن است که یک مقام دولتی بخواهد یکسری طرح‌ها را تصویب کند و مردم را مجبور به تبعیت از آن کند.

منبع:ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: