۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۲

تمایل ایران برای صادرات برق به اروپا از طریق روسیه

مدیرهماهنگی شرکت توانیر گفت: ما شبکه ای در حال تبادل بار با کشورهای همسایه داریم که مهمترین نکته در صادرات برق ایران است.

به گزارش عیارآنلاین، محمد خوش خلق در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی برق ایران، اظهار داشت: ما شبکه‌ای در حال تبادل بار با کشورهای همسایه داریم که این نکته بسیار مهمی در صادرات برق ایران است.

برق

وی افزود: پیک مصرف برق در ایران با پیک مصرف برق در کشورهای اطراف ما یکسان نیست و ما با شبکه به هم پیوسته‌ای که داریم در ساعات کم‌باری برق به شبکه برق کشورهای همسایه می‌دهیم و در ساعت پرباری از آنها برق می‌گیریم.

مدیرهماهنگی شرکت توانیر گفت: بیشترین صادرات برق ما به عراق است که این کشور تنها کشوری است که صادرات برق ما به صورت یک طرفه انجام می‌شود اما دیگر کشورهای همسایه با ایران تبادل انرژی الکتریکی دارند.

خوش خلق تصریح کرد: سنکرون شبکه برق ایران با کشورهای دیگر فرصتی فراهم می کند تا دیگر تولیدکنندگان تجهیزات صنعت برق نیز می تواند با بازار برق کشور هدف ارتباط برقرار کند.

وی در خصوص تبادل برق با کشور روسیه و اتصال به اروپا، گفت: به دنبال این هستیم که از طریق روسیه به اروپا وصل شویم اما تبادل انرژی با روسیه که در حال انجام است باید مسائل فنی اش شکل بگیرد.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: