۲۰ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۴

«امان» برای دور زدن تحریم‌ها به ایران کمک کرد

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات با بیان این که «امان» در راستای دورزدن تحریم‌ها کمک شایانی کرده است، گفت: در پنج سال گذشته قدم‌های تاثیرگذاری در راستای بیمه و پوشش‌های صادراتی برداشته شده است.

به گزارش عیارآنلاین، طاهر شه‌حامد با تاکید بر این که در دوران تحریم ریسک پروژه‌های مختلف در ایران به دلایل سیاسی افزایش یافت، اظهار کرد:  امید است در کوتاه‌مدت مبادلات تجاری بین کشورهای اسلامی دو برابر شود.

طاهر شه حامد - رئیس صندوق ضمانت صادرات

وی ادامه داد: در پی تحریم‌ها شرکت‌های اطلاعاتی دنیا آمار و اطلاعات پایه برای تجارت را در اختیار صندوق ضمانت صادرات نمی‌گذاشتند که با تاسیس اتحادیه امان(اتحادیه بیمه گران اعتبار و سرمایه گذاری اسلامی) پایگاه اطلاعلاتی ایجاد شد که ایران توانست از این اطلاعات استفاده بهینه داشته باشد. از این رو می‌توان مدعی شد امان در دور زدن تحریم‌ها به ایران کمک شایانی کرده است.

شه حامد یادآور شد: ایران جزو کشورهای مؤسس اتحادیه امان است اما به دلیل تغییر دولت و مجلس بعد از ۵ سال توانستیم مصوبه مجلس برای حضور ایران در اتحادیه امان را دریافت کنیم.

همچنین در نشست خبری امروز اجلاس اتحادیه امان محمد شواری قائم مقام دبیرکل اتحادیه امان در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که اگر نتیجه مذاکرات مثبت نباشد اتحادیه چه تصمیمی برای بازار مالی ایران اتخاذ خواهد کرد، گفت: من فردی سیاسی نیستم و ما تجارت با ایران را متوقف نکرده‌ایم و در هر شرایطی به این تجارت ادامه خواهیم داد. هیچ چیز در آن تأثیرگذار نیست و این پنجمین نشست اتحادیه امان است که به دلیل اهمیت آن به ایران سفر کرده‌ایم.

از سوی دیگر رائول عسگر مدیر ارشد شرکت بیمه صادرات در ایتالیا در پاسخ به سؤال خبرنگاران گفت: امید است مشکلات بانکی ایران که در پی وضع تحریم‌ها ایجاد شده است هر چه زود تر رفع شود.

وی با بیان اینکه رابطه با ایران خوب است و سعی می‌شود ارتباط‌ها با ایران ادامه یابد، بیان کرد: مشکلات سیاسی روابط با ایران را سخت کرده است.

اجلاس سراسری اتحادیه امان از ۱۹ تا ۲۱ آبان ماه به میزبانی ایران با حضور نمایندگان ۳۰ کشور اسلامی و شرکت‌های معتبر ضمانت صادرات و بیمه‌ای اروپایی در تهران در حال برگزاری است.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: