۲۰ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۸

قیمت ۱۴۴۰ تومانی شیر پابرجاست/برای ۹ ماه ذخیره گندم داریم

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اینکه قیمت ۱۴۴۰ تومانی شیرخام پابرجاست و ۲۲۵ میلیارد تومان به عنوان یارانه شیر سه ماه نخست امسال در اختیار این وزارتخانه است، گفت: هم اکنون برای مصرف بیش از ۹ ماه کشور ذخیره گندم داریم.

به گزارش عیارآنلاین، عبدالمهدی بخشنده در جلسه خبری امروز با اشاره به اینکه قرار است وزارتخانه این یارانه را در اختیار دامداران قرار دهد، افزود: قیمت هر کیلوگرم شیر در دولت ۱۴۴۰ تومان تعیین شد و هنوز هم این قیمت پابرجاست.

بخشنده گفت: ۳۰۰ میلیارد تومان نیز برای یارانه شیر مدارس اختصاص یافته است که ۱۵۰ میلیارد تومان آن قطعی و تأمین شد و ۱۵۰ میلیارد تومان در ماه‌های آینده پرداخت می‌شود.

بخشنده

معاون اقتصاد و برنامه‌ریزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال ۶ میلیون و ۷۰۶ هزار تن گندم با قیمت کیلویی ۱۰۵۰ تومان از کشاورزان خریداری شد.

وی با اشاره به اینکه امسال بیش از ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم در کشور تولید شد، افزود: برای خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان بیش از ۷ هزار میلیارد تومان منابع مالی تأمین شد.

وی گفت: هزینه خرید گندم به کشاورزان پرداخت شده است و وزارتخانه هیچ بدهی‌ای به گندمکاران ندارد.

معاون اقتصاد و برنامه‌ریزی وزارت جهاد کشاورزی میزان نیاز مصرفی گندم را در کشور ۱۱ میلیون تن اعلام کرد و افزود: برای تأمین نیاز آرد و نان و صنایع غذایی کشور امسال ۴ میلیون گندم نیز وارد می‌شود.

بخشنده گفت: هم‌اکنون برای مصرف بیش از ۹ ماه کشور ذخیره گندم داریم.

وی افزود: در سال زراعی جدید تمام تمهیدات را برای افزایش تولید گندم به‌کار گرفتیم و نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان از بذر گواهی شده و کود تا سموم تدارک دیده شده است.

معاون اقتصاد و برنامه‌ریزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تاکنون ۳۰ درصد مزارع گندم زیر کشت است.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: