۲۰ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۰

امتیاز ویژه ایران روی میز مذاکره با خودروسازان بزرگ جهان

دبیرانجمن خودروسازان گفت: در دومین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران بستر مناسبی برای توسعه مشارکت و سرمایه گذاری خودروسازان و قطعه سازان بزرگ جهان فراهم خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین، احمد نعمت بخش با بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر وزارت صنعت، معدن و تجارت در تلاش است تا سیاست های کلی توسعه صنعت خودرو کشور را تدوین و در دومین همایش بین المللی صنعت خودرو استراتژی جمهوری اسلامی ایران را تبیین کند.

احمد نعمت‌بخش

وی با اشاره به نتایج مثبت برپایی نخستین دوره این همایش در سال گذشته، افزود: همانگونه که وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده اند، شرکتهای خارجی می توانند تا ۵۱ درصد از سهام شرکت های خودروسازی ایران را کسب کرده و عملاً مدیریت این بنگاه های اقتصادی را در دست بگیرند و همین مساله یک امتیاز ویژه برای خودروسازان خارجی به شمار می رود..

دبیر انجمن خودروسازان  با بیان اینکه در مذاکرات آتی با خودروسازان خارجی باید شرایط برد – برد ایجاد شود، گفت: همین موضوع بستر مناسبی برای حضور و مشارکت فعال شرکت های خودروساز خوشنام جهان به شمار می رود و طبیعی است که در صورت تحقق این هدف می توان زمینه توسعه تکنولوژیکی و انتقال دانش فنی روز دنیا را به کشور فراهم کرد.

نعمت بخش با بیان اینکه برگزاری این همایش راهی برای نمایش دستاوردها و ظرفیت های صنعت خودرو ایران خواهد بود، تصریح کرد: بازار ایران و منطقه خاورمیانه برای هیچیک از خودروسازان بزرگ جهان قابل چشم پوشی نیست و طبیعی است که خودروسازان ایرانی از بیشترین ظرفیت ها و امکانات برای مشارکت با آنها در سطح منطقه برخوردار هستند.

وی برگزاری همایش بین المللی صنعت خودرو را راهی برای تشویق سرمایه گذاری بیشتر طرف های خارجی در ایران دانست و تاکید کرد: در صورتی که این اتفاق رخ دهد می توان گام مهمی در راستای جهانی شدن و بروز کردن محصولات برداشته شود.

دبیرانجمن خودروسازان ایران در خصوص نتایج همایش سال گذشته صنعت خودرو اذعان داشت: همایش سال گذشته به شکستن بت تحریم کمک شایان توجهی کرد و همکاری های ما را با رنو با تغییر مواجه کرد و پیش زمینه قراردادهای خوبی را با پژو فراهم کرد.

نعمت بخش خاطرنشان کرد: خودروسازانی از کشورهای اروپایی، آمریکا، ژاپن، کره جنوبی و چین اعلام آمادگی کرده اند که در این همایش شرکت کنند و درصورت دریافت نتیجه مطلوب از همکاری با این خودروسازان می توان امیدوار بود تحولات مثبت و قابل توجهی در صنعت خودرو رخ دهد و محصولات بروز تر و متناسب در جهت رضایت مصرف کنندگان تولید کنیم.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: