وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگویی خبر داد

صندوق پس انداز مسکن در انتظار بررسی شورای پول و اعتبار

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا سال ۹۴ سفره پروژه‌های مسکن مهر‌ جمع می‌شود، از انعقاد تفاهم‌نامه با ارمنستان در شب گذشته برای احداث خط ریلی خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، وزیر راه و شهرسازی درباره تعیین تکلیف آزادراه تهران-شمال اظهار داشت:‌ در این هفته به همراه رئیس بنیاد مستضعفان و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل بازدیدی از آزادراه تهران – شمال خواهم داشت و روند پروژه را بررسی خواهم کرد.

آخوندی وزیر راه و شهرسازی

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: قطعا پس از بازدید از این آزادراه اطلاعاتی در مورد آن اعلام خواهم کرد.

* منتظر مصوبه شورای پول و اعتبار درباره صندوق پس‌آنداز مسکن هستیم‌

آخوندی درباره صندوق پس‌انداز مسکن اظهار داشت: بانک مسکن پیشنهادات خود را به شورای پول و اعتبار داده است و در حال طی کردن مسیر تصویب است.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: به دنبال اجرای این موضوع هستیم و این موضوع و تصویب آن در حیطه اختیار شورای پول و اعتبار است.

آخوندی اظهار داشت: هر رقمی که شورای پول و اعتبار مصوب کرد ما استقبال می‌کنیم.

* سفره پروژه‌‌های مسکن مهر سال آینده جمع می‌شود

وزیر راه و شهرسازی درباره اینکه چرا از پروژه‌‌های مسکن مهر بازدید نمی‌کند اظهار داشت: ما متعهد به اتمام مسکن مهر هستیم و تا سال ۹۴ سفره پروژه‌های مسکن مهر‌ جمع می‌شود.

* اعلام آمادگی ایران به ارمنستان برای احداث خط‌آهن مشترک

وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره خط آهن ایران – ارمنستان بیان کرد: ارمنی‌ها به دنبال این هستند که خط آهنی از شمال تا جنوب داشته باشند و می‌خواهند مطمئن شوند که امکان اتصال خط آهن آنها به جلفا و ایران وجود دارد که ما در این باره آمادگی خود را برای همکاری اعلام کردیم.

وی از انعقاد تفاهم‌نامه با ارمنستان در شب گذشته برای احداث این خط ریلی خبر داد و بیان کرد: طول این مسیر ریلی حدود ۳۸۰ کیلومتر است که ۸۰ کیلومتر آن در ایران است و ۳۰۲ کیلومتر در ارمنستان است.

آخوندی یادآور شد: مطالعات این مسیر ریلی در ایران آغاز شده است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: