۲۰ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۵
عضو کمیسیون اقتصادی:

اقتصاد مقاومتی با همایش و نصب بنر عملی نمی‌شود/پیشنهاد نفت ۸۰ تا ۸۵ دلاری در بودجه ۹۴

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که قیمت نفت در لایحه بودجه ۹۴ بین ۸۰ تا ۸۵ دلار پیش‌بینی خواهد شد، گفت:‌ سیاست اقتصاد مقاومتی با همایش و نصب بنر عملی نمی‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگویی با حضور در غرفه فارس در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با اشاره به رویکرد دولت برای اجرای سیاست‌های مقاومتی، اظهار داشت: چند نکته را مسئولان و دلسوزان نظام تذکر دادند که فرمایشات مقام معظم رهبری و اینکه سیاست‌های ابلاغی و شعار مربوط به سال‌ها اجرایی شود، مطالبه کنند.

سید ناصر موسوی لارگانی - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس

وی ادامه داد:‌ از اینکه مسئولان فقط شعار داده و همایش برگزار کرده و بنر می‌زنند، خودداری کنند و در میدان عمل این سیاست‌ها را اجرایی کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اگر به سیاست‌های ابلاغی توسط مقام معظم رهبری عملی می‌شد، اکنون بسیاری از مشکلات وجود نداشت، گفت: بسیاری از فشارهای کنونی در گذشته آینده‌نگری شده بود و اگر اجرایی می‌شد نمی‌توانست تحریم‌ها نقش جدی در اقتصاد ما داشته باشند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه یکی از مباحثی که مورد توجه رهبری است، موضوع عزم جهادی در مدیران بوده، خاطرنشان کرد: کدام یک از مسئولان اکنون به این موضوع توجه دارند، در حالی که نیاز جامعه و برنامه‌های کشور به این موضوع ضرورت دارد.

به گفته موسوی لارگانی قطعا با این روش خواسته‌ها و مطالبات و سیاست‌های ابلاغی عملیاتی نخواهد شد و باید به راهکارهای ارائه شده در سیاست‌های ابلاغی توجه شود و تولید داخلی مبنای کار قرار گیرد تا وابستگی اقتصاد کاهش یابد.

وی در خصوص الزامات سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در بودجه سال آینده بیان داشت: سال‌هاست کوچک‌سازی و کاهش حجم دولت در دستور کار است و مورد توجه است، اما به صورت اسمی تعداد وزارتخانه‌ها از ۲۲ به ۱۷ وزارتخانه کاهش یافت، با این وجود چه تعداد از نیروهای دولت و امور به بخش‌های مختلف واگذار شده است و حتی معلوم نیست پول ساختمان‌هایی که از قِبَل این ادغام‌ها انجام شد، کجا رفت. همچنین از دیگر مباحث کاهش وابستگی به نفت بوده، اما در این خصوص شعار و عمل متفاوت است و در این راستا بار هزینه‌ها به دوش صنعت‌گران از طریق مالیات افتاده است.

وی پیشنهاد کرد: قیمت نفت در بودجه سال آینده بین ۸۰ تا ۸۵ دلار محاسبه شود، تا بتوان جبران تحریم‌های احتمالی و کسری بودجه را داشت.

این نماینده مجلس به واردات بی‌رویه در کشور اشاره کرد و یادآور شد: این موضوع به تولیدات داخل کمکی نکرده و موجب تعطیلی واحدها و بیکاری می‌شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: