موسوی لارگانی خبر داد؛

قطعاً باید مصوبه مجمع تشخیص مصلحت بازنگری شود/دغدغه‌ها برای بانک مرکزی پابرجاست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید براینکه قطعاً باید در مصوبه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره نحوه انتخاب رئیس کل بانک مرکزی بازنگری صورت گیرد، گفت: این مصوبه دغدغه های مقام معظم رهبری و مجلس را رفع نمی کند.

به گزارش عیارآنلاین، موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور در غرفه خبرگزاری تسنیم در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در ارتباط با مصوبه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره نحوه انتخاب رئیس کل بانک مرکزی، اظهار داشت: در خیلی از کشورهای پیشرفته اروپایی و همجوار ایران بانک مرکزی مستقل است و استقلال این بانک باعث می شود دخل و تصرف ها کمتر شود.

موسوی نژاد

این عضو کمیسیون اقتصادی ادامه داد: دغدغه ای که مقام معظم رهبری داشتند و بعضاً در مجلس نیز روی آن بحث شده این است که رئیس کل بانک مرکزی اگر مستقل نباشد و تحت فشار وزیر اقتصاد یا رئیس جمهور باشد ممکن است دستوراتی برای تزریق نقدینگی در بخش های خاصی را دریافت کند که همین مسائل مشکلات تورمی و مالی و … را برای کشور به همراه خواهد داشت.

وی همچنین تصریح کرد: بانک مرکزی واقعا می تواند در صورت استقلال مشکلاتی که در مباحث پولی و مالی است را حل کند ولی با این مصوبه اگر به حرف و دستورات وزیر گوش ندهد وزیر براحتی وی را عزل خواهد کرد. در دوره های گذشته شاهد این اتفاق بودیم که روسای بانک مرکزی بدلیل سرپیچی از دستورات دولت و رئیس جمهور عزل می شدند و همین امر باعث تزلزل اقتصاد ما می شد.

موسوی لارگانی البته این را هم گفت که قطعاً باید این مصوبه بازنگری شود چراکه این مصوبه نمی تواند راه گشا باشد و مشکلاتی که مد نظر مقام معظم رهبری و مجلس بوده و کراراً در این باره مباحث هایی مطرح بوده را حل کند و نمی تواند جوابگوی این خواسته ها باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بازنگری قانون بیمه شخص ثالث در این کمیسیون نهایی شده و به تصویب رسیده است، اظهار داشت: کلیات بازنگری در قانون بیمه شخص ثالث مصوب شده و جزئیات آن طی روزهای آتی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه دولت باید لایحه ارزش افزوده را به مجلس می آورد ولی نیاورده اعضای کمیسیون طرحی را برای دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده و برطرف شدن ایرادات و اشکالات ارائه داده که کلیات این طرح نیز در کمیسیون اقتصادی مجلس رأی آورده است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: