بررسی سوال از وزیر اقتصاد درباره بازار سرمایه و بورس

قاضی‌پور از پاسخ‌های وزیر اقتصاد قانع شد

نماینده مردم ارومیه در مجلس از پاسخ‌های علی طیب نیا به سوالات خود درباره بازار پولی و بانکی و سرمایه و بورس قانع شد و آن را به رأی نمایندگان مجلس نگذاشت.

به گزارش عیارآنلاین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان سوال نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه از علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی را مورد بررسی قرار دادند.

قاضی پور

سوال این نماینده مجلس از وزیر اقتصاد درباره علت عدم نظارت صحیح بانک مرکزی بر بازار پول و نظام بانکی کشور، علت عدم سرمایه‌گذاری بانک‌ها در امر تولید، علت شیوع بورس‌بازی در بازار کالا و عدم تعیین تکلیف طرح‌های مشارکتی از سوی بانک‌ها بود.

پس از طرح این سوال در صحن علنی مجلس و بیان توضیحات از سوی علی طیب‌نیا در نهایت نادر قاضی‌پور به عنوان سوال کننده اعلام کرد که از پاسخ های وزیر قانع شده است.

وی گفت: در بانک‌ها و بازار بورس مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف شود اما از آنجا که من سوال قبلی را هم به رأی نگذاشته‌ام و از وزیر خواستم تا برای حل مشکلات قول دهد این بار هم از وزیر اقتصاد می‌خواهم که بازار بورس را نظارت و اصلاح کند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: ما نه خطی هستیم و نه سیاسی و نه به رأی گذاشتن سوال از وزیر نیازی داریم، اما امیدوارم که مانند دفعه قبل نشود که آقای زنگنه قول داد، اما عمل نکرد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: