رئیس سازمان غذا و دارو:

ارائه لیست جدید داروهای بیماران مزمن/ ابلاغ بسته حمایتی بیماران صعب‌العلاج

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه بسته حمایت از بیماران صعب‌العلاج در طرح تحول سلامت هفته آینده ابلاغ می‌شود از تهیه و ارائه لیست جدید دارویی برای بیماران مزمن خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، رسول دیناروند با حضور درغرفه خبرگزاری تسنیم در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها از کاهش ۱۵ درصدی هزینه‌های دارویی بیماران پس از اجرای طرح تحول سلامت خبر داد و اظهار داشت: برای رسیدن به حالت ایده‌آل که همان پرداخت ۳۰ درصدی هزینه‌های دارویی از جیب مردم است باید تلاش بیشتری کرد.

دیناروند

وی افزود: برای کاهش هزینه‌های دارویی بیماران باید تا دو سال آینده تلاش کرد بنابراین در سال ۹۴ بالغ بر ۱۵ درصد از هزینه‌های دارویی بیماران کاهش می‌یابد و در سال ۹۵ نیز ۱۵ درصد دیگر از هزینه‌های بیماران را با کمک و حمایت دولت و همچنین توسعه تولیدات دارویی در کشور محقق می‌کنیم.

دیناروند در ادامه با بیان اینکه دو کار اساسی دیگر باید در حوزه بیماران صعب‌العلاج و بیماران مزمن انجام دهیم، خاطرنشان کرد: براین اساس تا هفته آینده بسته حمایت از بیماران صعب‌العلاج در طرح تحول سلامت ابلاغ می‌شود که بیشتر معطوف به حوزه دارویی بیماران مبتلا به سرطان است و در ادامه نیز برای بیماران مزمن فهرست دارویی را در صورت همکاری بیمه‌ها تهیه خواهیم کرد که اقلام بسیاری را شامل می‌شود ولی بار مالی کمی را در بر دارد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: