سه هزار میلیارد تومان برای منابع طرح تحول سلامت اختصاص یافته است

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در بازدید از غرفه «نسیم» افزود: این سازمان دومین تولیدکننده درمان و اولین تامین‌کننده منابع مالی این طرح است/ با افزایش تعرفه درمان تعهدات بیمه افزایش و پرداختی مردم کاهش یافته است

به گزارش عیارآنلاین، سید تقی نوربخش در گفتگویی افزود: طرح تحول سلامت یک طرح ملی است که اساس آن فرمایشات رهبر معظم انقلاب راجع به این است که بیمار جز دغدغه بیماری دغدغه دیگری نداشته باشد.

نوربخش

وی افزود: تامین اجتماعی به عنوان دومین تولیدکننده درمان و نخستین تامین کننده منابع مالی طرح تحول سلامت خود را موظف به همکاری هم در سطح کارشناسی و هم تجهیز منابع طرح می‌داند.

وی گفت: سه هزار میلیارد تومان تخصیص منابع این طرح شامل اجرای کتاب تعرفه‌ها، پوشش هزینه‌های خانمان‌سوز سلامت و کاهش پرداختی از جیب مردم صورت گرفته است.

نوربخش ادامه داد: آثار طرح تحول سلامت ملموس است سازمان تامین اجتماعی در قالب شورای عالی بیمه همکاری لازم را تا تحقق اهداف طرح دارد در بخش خصوصی با اجرای کتاب تعرفه‌ها تعهدات بیمه‌ای افزایش یافته اما هزینه‌های خارج از تعهد بیمه را شامل نمی‌شود .

وی در پایان گفت: حق‌‌الزحمه جراحی نسبت به سال گذشته دو برابر شده اما با افزایش تعهد بیمه پرداختی مردم کاهش یافته است امیدواریم دغدغه‌های درمانی مردم با ایجاد نظارت و راهنماهای بالینی کاهش یابد.

منبع: نسیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: