۲۰ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۵

حضور ایران در نشست پائیزه ILO/ افزایش همکاری‌ها با سازمان جهانی کار

قائم مقام وزیر کار در امور بین الملل که به منظور نشست پائیزه هیئت مدیره سازمان بین المللی کار به ژنو سفر کرده است، با مدیرکل این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد تقی حسینی که برای شرکت در نشست پائیزه هیئت مدیره سازمان بین المللی کار به ژنو سوئیس سفر کرده بود با “گای رایدر” مدیر کل سازمان بین المللی کار دیدار و گفتگو کرد.

سازمان بین المللی کار

مدیر کل سازمان بین المللی کار در این دیدار گفت: سازمان بین المللی کار به دنبال همکاری کامل با ایران است. وی همچنین با اشاره به نقش موثر کشورمان در این سازمان، بر افزایش همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

رایدر با اشاره به توافقات به عمل آمده با کشورمان در زمینه گسترش همکاری ها به ویژه در بخش آموزشی اظهارداشت: سازمان تحت مدیریت وی به دنبال همکاری کامل با ایران است. وی از نقش کشورمان در هماهنگی گروه دولت ها و نیز کشور های در حال توسعه تقدیر کرد.

همچنین حسینی نیز در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از بنیانگذاران و عضو هیئت مدیره سازمان بین المللی کار از ابتکارات مدیر کل سازمان برای کارآمد تر کردن سازمان حمایت می کند و آمادگی دارد تا تجربیات خود را در زمینه های مختلف مرتبط با اهداف سازمان بین المللی کار، با این سازمان در میان بگذارد.

وی همچنان برخی از دستاوردهای کشورمان در اجرای مقاوله نامه های بنیادین و حمایت از نیروی کار را تشریح کرد. در این دیدار امکان افزایش مشارکت بیشتر کارشناسان کشورمان در برنامه های سازمان بین المللی کار نیز مورد برسی قرار گرفت.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: