۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۵

جزئیات توزیع بنزین پاک در ۸ کلانشهر

قائم مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تشریح جزئیات عرضه بنزین با استاندارد یورو ۴ در هشت کلانشهر اصلی کشور از عرضه روزانه بیش از ۲۰ میلیون لیتر بنزین اروپایی در ۶ کلانشهر خبر داد و اعلام کرد: به‌زودی عرضه بنزین پاک در اهواز و شیراز هم آغاز می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، شاهرخ خسروانی در گفتگویی درباره آخرین وضعیت عرضه و توزیع بنزین با استاندارد یورو چهار اتحادیه اروپا در هشت کلانشهر اصلی کشور، گفت: تاکنون عرضه بنزین اروپایی در ۶ کلانشهر تهران، کرج، اراک، تبریز، اصفهان و مشهد مقدس عملیاتی و اجرایی شده است.

شاهرخ خسروانی

قائم مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه در حال حاضر به طور متوسط روزانه ۱۵ تا ۱۶ میلیون لیتر بنزین یورو چهار تولیدی پالایشگاه نفت شازند در سه کلانشهر تهران، کرج و اراک عرضه می شود، تصریح کرد: کل بنزین توزیعی در این سه کلانشهر دارای استاندارد یورو چهار است.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی همچنین از عرضه روزانه حدود ۸۰۰ هزار تا یک میلیون لیتر بنزین اروپایی در کلانشهر تبریز خبر داد و افزود: این بنزین از محل اجرای یک پروژه پالایشگاهی و جداسازی بنزن از از ترکیب بنزین تولیدی پالایشگاه تبریز تولید و عرضه می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به آغاز عرضه بنزین یورو چهار در کلانشهر اصفهان از مهر ماه سال جاری، اظهار داشت: هم اکنون به طور متوسط روزانه حدود ۱۰ میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه نفت اصفهان تولید می شود که با اجرای یک طرح پالایشی حدود ۲ میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو چهار در این پالایشگاه تولید و در سطح شهر عرضه می شود.

خسروانی با یادآوری اینکه آغاز عرضه بنزین یورو چهار در سطح شهر مشهد مقدس، تبیین کرد: کل نیاز بنزینی شهر مشهد مقدس حدود ۲٫۸ میلیون لیتر در روز است که در حال حاضر با توسعه و اصلاح شبکه خطوط لوله انتقال، به طور میانگین روزانه حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر بنزین اروپایی در این کلانشهر عرضه می شود.

قائم مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه بنزین یورو چهار عرضه شده در سطح مشهد مقدس از محل واردات این فرآورده نفتی تامین و توزیع می شود، تاکید کرد: با اصلاح شبکه انتقال پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری عضره بنزین اروپایی در مشهد مرحله به مرحله افزایش یابد.

این مقام مسئول درباره آخرین وضعیت عرضه بنزین اروپایی در دو کلانشهر اهواز و شیراز هم توضیح داد: تا دو ماه آینده و با بهره برداری از یک پروژه جدید پالایشگاهی در پالایشگاه نفت آبادان، عرضه بنزین اروپایی در کلانشهر اهواز آغاز خواهد شد.

وی کل نیاز بنزینی کلانشهر اهواز را روزانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه عنوان کرد و یادآور شد: علاوه بر این عرضه بنزین یورو چهار با واردات این فرآورده نفتی از خارج کشور هم به زودی آغاز خواهد شد.

خسروانی با اشاره به انجام اصلاحاتی فنی بر روی خط لوله انتقال فرآورده نفتی بندرعباس به رفسنجان، گفت: با رفع موانع و محدودیت‌های انتقال، پای بنزین اروپایی به زودی به شیراز هم باز می‌شود تا عملا پرونده عرضه بنزین پاک در هشت کلانشهر اصلی کشور بسته شود.

به گزارش مهر، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران هفته جاری با انتشار گزارشی، اعلام کرده است: با توزیع حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر بنزین یورو۴ در شهر مشهد در روز جمعه (۱۶ آبان)، حجم بنزین یورو۴ توزیعی در این کلانشهر کشور به ۳۳ درصد رسید.

بر این اساس از ۲۷ مهر ماه سال جاری توزیع بنزین یورو۴ در شهر مشهد آغاز شد و تا روز جمعه ۱۶ آبان در مجموع ۳۸ میلیون و ۸۴۱ هزار لیتر بنزین یورو۴ در انبار نفت مشهد رسید شده است که از این میزان ۱۹ میلیون ۴۱۰ هزار لیتر در سطح جایگاه های این شهر توزیع شده است.

این نوع بنزین هم اکنون در جایگاه های اطراف حرم مطهر و نیز مراکز شلوغ و پرتردد شهر مشهد توزیع می‌شود و و در حال حاضر ۲۰ جایگاه از ۵۴ جایگاه موجود در شهر مشهد بنزین یورو۴ توزیع می‌کنند.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: