رئیس اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد

بروز تاثیر کاهش قیمت نفت در بودجه با تاخیر ۱۰۰ روزه/بودجه ۹۴ منصفانه تنظیم شد

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه بنا بر اطلاع ما برخی موارد در بودجه سال ۹۴ مغفول واقع شده است گفت: تغییر نرخ فروش نفت تاثیری در کسری بودجه سال جاری نخواهد داشت.

به گزارش عیارآنلاین، یحیی آل اسحاق در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: دولت قرار است در تاریخ مقرر بودجه سال ۹۴ را به مجلس ارائه کند که این بودجه بسیار خوب تدوین شده و شاخص‌های هزینه و درآمد مقبول هستند.

 یحیی آل‌اسحاق

وی با تاکید بر اینکه نگاه دولت نسبت به بودجه ۹۴ منصفانه بوده است، گفت: امید است بودجه نقش کلیدی خود را ایفا کند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق یادآور شد: ساختار بودجه کشور چندین دهه است که به شکل فعلی گرفتار است و اینگونه بودجه‌ریزی همین خروجی فعلی را دارد. درآمد بودجه عمدتا مربوط به درآمد نفت است و شکل و شمایل خاصی را ندارد.

او یادآور شد: وابستگی به نفت و بزرگ شدن دولت آنچنان مطلوب نیست.

آل اسحاق ادامه داد: به گفته نوبخت معاون برنامه‌ریزی ریاست جمهوری، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سازمانی چابک و با ساختاری مناسب همسو با واقعیت‌های کشور خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه برخی موارد در بودجه سال ۹۴ مغفول مانده‌اند گفت: بدهی‌های دولت همچنان در حال افزایش است و در بودجه سال آینده سرفصلی برای این بدهی‌ها که پرداخت آن تاثیر بسزایی بر جامعه و زندگی افراد دارد مشخص نشده است.

وی بیان کرد: بودجه اختصاص یافته برای مسائل عمرانی رقم بسیار بالایی نیست که در نهایت حجم قابل توجهی از آن اجرا و عملیاتی نخواهد شد.

آل اسحاق با تاکید بر اینکه اگر به دنبال اجرای اصل ۴۴ هستیم خاطرنشان کرد: دولت باید به سمت خرید خدمت رود و در کنار آن باید به سمت ایجاد امور زیربنایی حرکت کند و نباید دولت رقیب بخش خصوصی باشد.

او با تاکید بر اینکه اثر درآمدی نفت ۱۰۰ روز بعد در بودجه تاثیرگذار خواهد بود، بیان کرد: تغییر نرخ نفت در کسری بودجه سال جاری تاثیرگذار نخواهد بود.

رئیس اتاق بازرگانی تهران در ادامه صحبت‌های خود گفت: امید است نتیجه مذاکرات و زحمات افراد برای جامعه خوشحال کننده باشد.

او با تاکید بر اینکه رتبه کسب و کار کشور در سطح جهانی ۲۰ رتبه بهتر شده است گفت: رتبه کسب و کار کشور از ۱۵۲ به رتبه ۱۳۲ رسیده است.

وی در رابطه با موافقتنامه اخیر اتاق بازرگانی تهران با سازمان ثبت شرکت‌ها نیز گفت: مقرر شده فردی از ثبت شرکتها در اتاق و فردی از اتاق بازرگانی تهران در ثبت شرکت‌ها مستقر شود تا روند ثبت شرکتها تسهیل یابد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق در رابطه با سفر اخیر خود به گرجستان بیان کرد: گرجستان موقعیت خوبی برا ی همکاری با ایران دارد و این کشور سیاست‌های خود را با اروپا در حال یکسان‌سازی و همسان‌سازی است که از این موارد می‌توان به تعرفه ورودی و خروجی کالا بین این کشور و اروپا اشاره کرد.

وی با بیان اینکه گرجستان همچنان ارتباط خود را با روسیه حفظ کرده است، تاکید کرد: بروکراسی اداری این کشور بسیار کم شده که در کمتر از ۲ ساعت مسائل گمرکی در این کشور حل خواهد شد و در کنار آن باید به ثبت شرکت در کمتر از یک ساعت اشاره کرد.

آل اسحاق با بیان اینکه حجم مبادلات ایران و گرجستان در حدود ۱۷۰ میلیون دلار است گفت: حجم مبادلات ایران با گرجستان می‌تواند در حدود ۳ تا ۴ میلیارد دلار باشد و در حال حاضر ۲ هزار شرکت ایرانی در این کشور به ثبت رسیده‌اند که امکان فعالیت در زمینه کشاورزی برای آنها بسیار فراهم است.

او از واگذاری ۱۰۰ شرکت قدیمی در این کشور با قیمت تنها یک دلار خبر داد و گفت: این شرکت‌ها با این شرط که ظرف دو سال ظرفیت سرمایه‌گذاری آنها ۶ برابر شود با قیمت یک دلار واگذار خواهند شد.

آل اسحاق در پایان صحبت‌های خود گفت: مشکل ویزا برای ورود به این کشور وجود دارد و این کشور لغو روادید با ایران را حذف کرده است. که سیاست‌های ویزایی خود را به سمت اروپا برده اما در حال حاضر در راستای تسهیل در ارائه ویزا به ایرانیان مذاکراتی صورت گرفته است.

وی گفت: سالیانه حدود ۱۰۰ هزار نفر از ایران به این کشور تردد می‌کنند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: