مدیر امور اعتبارات بانک مسکن در گفت وگویی خبر داد

فروش اقساطی یک میلیون و ۲۸۳ هزار مسکن مهر/آمادگی تامین مالی پروژه‌های مهر را در اسرع وقت داریم

مدیر امور اعتبارات بانک مسکن با بیان این‌که دولتمردان کنونی در بخش مسکن آگاهانه پیش می‌روند از آمادگی این بانک برای تامین مالی پروژه‌ها در اسرع وقت خبر داد و گفت: تاکنون یک میلیون و ۲۸۳ هزار مسکن مهر فروش اقساطی شده است.

به گزارش عیارآنلاین، نادر قاسمی در گفت‌وگویی با بیان این که بانک مسکن یک بانک دولتی و موظف به حمایت از سیاست‌های دولت در بخش مسکن است، اظهار کرد: اگر وزارت راه و شهرسازی طرح‌هایی را داشته باشد و حمایت‌های لازم به لحاظ مالی از بانک مسکن شود وظیفه و کار تخصصی ما این است که در حوزه مسکن از دولت حمایت کنیم.

مسکن مهر  - اندیشه

وی با بیان این‌که دلتمردان کنونی آگاهانه و با هدف پیش می‌روند تصریح کرد: تجربه مسکن مهر وجود دارد و هر طرحی از سوی وزیر راه یا دولت ارائه شود حالت برد-برد دارد و هم بانک آسیب نمی‌بیند و وزارت راه هم به وظایف خود به خوبی عمل می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: به‌طور کلی اعم از خط اعتباری ۴۵۰ هزار میلیارد ریالی مسکن مهر و ۵۰ هزار میلیارد ریالی از محل وصولی تاکنون ۴۳۱ هزار میلیارد ریال به پروژه‌های مسکن مهر پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که فصل سرما نزدیک است اگر پیمانکاران بتوانند کار ساخت را سریع پیش ببرند حاضر به تامین مالی پروژه‌ها هستیم، البته این برنامه فقط مربوط به پرونده‌هایی است که بانک مسکن و وزارت راه و شهرسازی در رابطه با آنها به توافق رسیده‌اند و مشمول پرونده‌های رها شده نمی‌شوند.

مدیر امور اعتبارات بانک مسکن در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از پروژه‌های مسکن مهر “رها شده” محسوب می‌شوند، گفت: آماری در این زمینه نداریم، اما در هر صورت پرونده‌هایی وجود دارند که در مقطعی به بانک مراجعه کرده و برای ساخت اعلام آمادگی کردند. این در حالی بود که مدارک اینها برای تشکیل پرونده ناقص بود و گفتیم هر وقت پرونده را تکمیل شد به بانک مراجعه کنید.

قاسمی ادامه داد:‌« از آنها پرسیدیم که پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها چند درصد است،‌ جواب دادند هنوز پروژه‌ها شروع نشده، گفتیم هر وقت پروژه‌ها را شروع کردید برای تسهیلات مراجعه کنید، رفتند و دیگر پشت سر خود را هم نگاه نکردند.»

وی با بیان این‌که تا تاریخ ۳ آبان‌ماه امسال ۴۷۸ هزار میلیارد ریال پرونده‌های اقدام شده مسکن مهر داریم، بیان کرد: اینها پرونده‌هایی هستند که بخشی از تسهیلات را دریافت کرده‌اند. به‌عنوان مثال در یک پروژه ۱۰۰ واحدی پول ۱۰ واحد پرداخت شده و ۹۰ واحد باقیمانده است. این پرونده‌ها در حال جریان به شمار می‌آیند و به‌طور کلی تا امروز برای بانک مسکن ۴۷۸ هزار میلیارد ریال تعهد در مسکن مهر ایجاد کرده‌ایم.

مدیر امور اعتبارات بانک مسکن خاطرنشان کرد:‌ از این مبلغ ۴۳۱ هزار میلیارد ریال پول نقدا پرداخت شده که شامل ۲ میلیون و ۳۵۲ هزار مسکن مهر می‌شود. از این تعداد واحد مسکن مهر یک میلیون و ۲۸۳ هزار واحد فروش اقساطی شده است.

قاسمی یادآور شد:‌بر اساس خط اعتباری که در اختیار بانک مسکن قرار دارد آمادگی کامل را داریم هر پروژه را به شرط پیشرفت فیزیکی و همچنین داشتن قرارداد مشارکت مدنی با بانک و وزارت راه و شهرسازی در اسرع وقت تامین اعتبار کنیم.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: