واکنش وزارت آموزش و پرورش به کاهش حقوق فرهنگیان

مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارت آموزش و پرورش، تلاش در راستای تقویت منابع آموزشی و پرورشی و همچنین بهبود معیشت فرهنگیان را مغایر با کاهش حقوق فرهنگیان دانست.

به گزارش عیارآنلاین، محمد فاضل با رد سخنان یکی از نمایندگان مجلس در خصوص جبران بدهی‌های آموزش و پرورش از طریق کاهش حقوق معلمان اظهار داشت: با توجه به تلاش‌ها و پیگیری‌های این وزارتخانه در راستای تقویت هرچه بیشتر منابع آموزشی و پرورشی و همچنین بهبود معیشت فرهنگیان، عنوان کردن جبران بدهی آموزش و پرورش با کاهش حقوق فرهنگیان جای بسی تعجب است.

وزارت آموزش و پرورش

مدیر کل دفتر وزارت آموزش و پرورش با اشاره به صحت بدهی آموزش و پرورش تصریح کرد: ما به دنبال ارائه راهکارهای مناسب برای پرداخت بدهی این نهاد هستیم نه کسر حقوق معلمان. وی ادامه داد: با اندک اطلاعات در خصوص منابع و اعتبارات مالی آموزش و پرورش پی خواهیم برد مبلغ ۶۰ میلیارد ریال معادل درصد ناچیزی از اعتبارات بوده و این میزان کسری هیچ تناسبی با اعتبارات مالی آموزش و پرورش ندارد. مدیر کل دفتر وزارت‌ آموزش و پرورش کمبود منابع مالی آموزش و پرورش طی سال‌های گذشته را از جمله مشکلات اصلی این وزارت برشمرد و افزود: دولت در روزهای پایانی سال نسبت به تأمین تمام یا بخشی از این کمبودها اقدام کرده است اما هرگز با کاهش حقوق کارکنان در صدد جبران منابع و اعتبارات مالی اقدام نکرده است. فاضل بر عدم صحت خبر جبران بدهی آموزش و پرورش از طریق کاهش حقوق معلمان تأکید کرد.

منبع : جوان آنلاین

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: