۱۹ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۶

تولید سیمان به بیش از ۴۱ میلیون تن رسید

وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید سیمان طی هفت ماهه سال جاری به افزون بر ۴۱ میلیون و ۶۴۳ تن رسید که این میزان حدود ۵٫۷ میلیون تن بیش از عملکرد ۶ ماهه در این بخش است.

گزارش عیارآنلاین، تولید سیمان و کلینکر در مهرماه سال جاری به ترتیب بالغ بر پنج میلیون و ۷۶۱ هزار تن و ۶ میلیون و ۱۹۳ هزار تن شد.

سیمان

در حالی که طی هفت ماهه امسال تولید کلینکر به بیش از ۴۵ میلیون و ۲۴ هزار تن رسید، کلینکر تولیدی در دوره ۶ ماهه امسال افزون بر ۳۸ میلیون و ۸۳۰ هزار تن ثبت شده بود.

تولید سیمان در نیمه نخست امسال بیش از ۳۵ میلیون و ۸۴۲ هزار تن اعلام شده بود و در شهریور ماه افزون بر ۶ میلیون و ۳۲۷ هزار تن گزارش شد.

طی هفت ماهه ماهه نخست امسال ۳۲ میلیون و ۲۵۲ هزار تن سیمان در سطح کشور توزیع شد، درحالی که طی ۶ ماهه اول سال جاری افزون بر ۲۸ میلیون و ۵۳۵ هزار تن در کشور عرضه شده بود.

میزان سیمان تولیدی در پایان سال گذشته بیش از ۶۹٫۴ میلیون تن اعلام شد که نسبت به رقم ۷۰٫۱ میلیون تن سال ۹۱ کاهش ۰٫۹ درصدی داشت.

سهم ایران از تولید جهانی سیمان در سال ۲۰۱۳ میلادی به میزان ۱٫۸۷ درصد اعلام شد.

چین با تولید دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تن سیمان در سال ۲۰۱۳ به عنوان بزرگترین تولیدکننده، هند و آمریکا به ترتیب با ۲۳۰ و ۷۷ میلیون تن دومین و سومین تولیدکننده در سطح جهان معرفی شدند.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: