۱۹ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۳

بررسی آلایندگی فولاد مبارکه در جلسه هفته آینده کمیسیون کشاورزی

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از بررسی موضوع آلودگی هوا در شهرستان مبارکه و آلایندگی کارخانه فولاد مبارکه در جلسه هفته آینده کمیسیون کشاورزی مجلس خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، علی ایرانپور اظهار کرد: کمیسیون کشاورزی هفته آینده میزبان رییس سازمان محیط زیست، وزیر صنعت و استاندار اصفهان برای بررسی آلودگی هوای شهرستان مبارکه و آلایندگی کارخانه فولاد مبارکه خواهد بود.

علی ایرانپور- کمیسیون کشاورزی مجلس

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی افزود: سازمان محیط زیست از سویی اعلام می‌کند فولاد مبارکه آلاینده نیست؛ در حالی که شواهد ظاهری و مستندات، نگرانی‌های مردم و افزایش بیماری‌هایی مثل MS، سرطان و سکته مغزی گواهی آلودگی هوای شهرستان مبارکه است و این وضعیت استاندارد نیست.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستور رییس مجلس برای بررسی این موضوع در کمیسیون‌های بهداشت و کشاورزی، خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله در هفته آینده نظرات کارگروه اعزامی به شهرستان مبارکه در مورد وضعیت آلودگی هوا و آلایندگی فولاد مبارکه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شکایت مردم و نمایندگان از رییس سازمان محیط زیست و مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه به کمیسیون اصل ۹۰، خاطرنشان کرد: گزارش کارگروه نیز حاکی از آلودگی هوای شهرستان مبارکه بوده و ما امیدواریم در این زمینه به درستی تصمیم‌گیری شود چرا که سلامتی مردم بر هر چیز دیگری ارجحیت دارد.

منبع:ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: