۱۹ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۶

ارائه تخفیف مازاد به بیمه نامه‌های شخص ثالث تخلف است/جرایم در انتظار شرکت‌های متخلف

مدیرعامل بیمه ایران اقدام برخی از شرکت های بیمه مبنی بر ارائه تخفیف مازاد به بیمه نامه شخص ثالث را تخلف دانست و گفت: آموزش و پروش بالغ بر ۴۳۰ میلیارد تومان هنوز به بیمه ایران بدهکار است .

به گزارش عیارآنلاین، امرالهی مدیرعامل بیمه ایران با حضور در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی تسنیم درباره اقدام برخی از شرکت های بیمه مبنی بر ارائه تخفیف مازاد به بیمه نامه های شخص ثالث، افزود: در شورای امور سندیکای بیمه گران در اینباره بحث هایی مطرح و قرار شد شرکت های بیمه این کار را انجام ندهند.

شرکت های بیمه

وی ادامه داد: ما بعنوان شرکت بیمه ایران اگر می خواستیم این کار را انجام دهیم بازار بسیار خوبی پیدا می کردیم ولی به دلیل اینکه شخص ثالث رشته ای زیان ده است دلیلی ندارد این تخفیف ها را بدهیم تا زیانمان بیشتر شود به همین خاطر توافق شد بیش از آنچه مقرر است تخفیف داده نشود.

مدیرعامل شرکت بیمه ایران اقدام برخی شرکت های بیمه مبنی بر ارائه تخفیف مازاد به بیمه شخص ثالث را تخلف دانست و گفت: جرایمی برای برخورد با این شرکت ها در شورای امور سندیکای بیمه گران در نظر گرفته و اقدامات مربوطه نیز آغاز شده است.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو همچنین این را گفت که اموزش و پروش بالغ بر ۴۳۰ میلیارد تومان هنوز به بیمه ایران بدهکار است و افزود: تعهدات خودمان را حتی دو ماه بعد از قراردادمان پرداخت می کردیم.

امرالهی با تاکید براینکه با تاسیس بیمه ایران صنعت بیمه ملی شد اظهار داشت: بعد از انقلاب و در جریان نفت کش ها و تحریم ها صنعت بیمه نقش بسیار خوبی را ایفا کرد.

وی با بیان اینکه نیمی از فعالیت های بیمه ای صنعت بیمه در بیمه ایران انجام می شود، افزود: پروژه های بزرگ، نفتی و گازی و پتروشیمی و ایرلاین ها عمدتاً توسط بیمه ایران بیمه شده است، این بیمه نقش راهبری را در صنعت بیمه برعهده دارد.

مدیرعامل بیمه ایران ضمن اشاره به عملکرد شش ماه گذشته این شرکت بیمه ای، گفت: طی شش ماهه نخست سال جاری بالغ بر ۴۵ هزار میلیارد ریال فروش داشته ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد رشد داشته است. همچنین بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال به بیش از ۶ میلیون و ۵۹۰ پرونده خسارت پرداخت کرده است.

امرالهی عمده خسارت پرداختی را در رشته های درمان و شخص ثالث عنوان کرد و افزود: بزرگترین قرار داد بیمه ای از سوی این شرکت با بنیاد شهید منعقد شده است، طبق این قرارداد خانواده های شهدا بیمه تکمیلی درمان دریافت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه بزرگترین خسارت صنعت بیمه اخیراً به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان به شرکت بهره برداری مترو پرداخت شد، اظهار داشت: در سال ۹۱ این توافق نامه با شرکت مترو بسته شده و هم اکنون نیز تعهدات به طور کامل پرداخت شده است.

مدیرعامل بیمه ایران از اجرایی شدن طرح پرداخت و دریافت الکترونیکی در ۱۴ استان کشور خبر داد و با تاکید براینکه تا پایان سال تمام استان ها به این سیستم مجهز خواهند شد، گفت: همچنین فروش بیمه جامع زندگی (مان) در تهران آغاز شده است.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: