۱۹ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۱۳

بانک مرکزی باید استقلال عمل داشته باشد/با مصوبه اخیر مجمع بازهم وزیر اقتصاد باید پاسخ بدهد

معاون پارلمانی وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه معتقد است بانک مرکزی باید استقلال عمل داشته باشد، گفت: با مصوبه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره عزل و نصب رئیس کل بانک مرکزی، باز هم باید وزیر اقتصاد به جای ایشان به مجلس پاسخ بدهد.

به گزارش عیارآنلاین، یوسف نژاد معاون پارلمانی وزیر اقتصاد با حضور در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره مصوبه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برای اداره بانک مرکزی، اظهار داشت: قبلاً هم دو سه بار وزیر اقتصاد بخاطر سیاست های بانک مرکزی به مجلس رفته و توضیحاتی را داده است الان هم باید با این مصوبه بازهم پاسخگو باشد.

یوسف نژاد معاون وزیر اقتصاد

وی با بیان اینکه بانک مرکزی باید استقلال سیاسی و عملی داشته باشد، تصریح کرد: بانک مرکزی باید جدای از دولت سیاست گذاری کند و پاسخگو باشد؛ تنظیم نظام پولی و بانکی برعهده بانک مرکزی است اما فعلا در قبال مجلس پاسخگو نیست.

معاون پارلمانی وزیر اقتصاد گفت: نظر ما این است که بانک مرکزی باید فراتر از دولت باشد و فرایند عزل و نصبش نیز خارج از روال دولتی باشد؛ آقای طیب نیا بناست این هفته بابت بورس و نظارت بانک مرکزی بر بانک ها به مجلس برود و پاسخ دهد.

یوسف نژاد در باره تاخیر بوجود آمده در بررسی لایحه خروج از رکود در مجلس هم گفت: از نمایندگان مجلس خواسته ایم که سرعت بررسی این لایحه را بیشتر کنند البته آنها هم نقطه نظرات خودشان را در این باره دارند.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: