۱۹ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۳

۳۰ هزار ميليارد تومان سهام دولتی واگذار شد

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت:‌ ۳۰ هزار میلیارد تومان سهام شرکت های دولتی در یک سال و نیم اخیر به بخش خصوصی واگذار شده است.

به گزارش عیارآنلاین، عبدالله پوری حسینی با بیان این مطلب افزود: این واگذاری ها ۳۲ درصد کل ارزش واگذاری های این سازمان از بدو تاسیس در ۱۲ سال و نیم گذشته و یک رکورد در فعالیت سازمان خصوصی سازی است.

 عبدالله پوری حسینی

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بر اساس ماده ۱۴ اصل ۴۴ دولت تا پایان سال جاری باید همه سهام شرکت های مشمول گروه یک و ۸۰ درصد سهام شرکت های مشمول گروه دو را عرضه کند، گفت:‌ در چند سال گذشته به دلیل نبود کشش در بازار شرکت های گروه های یک و دو به میزان کافی واگذار نشد و اکنون با حجم انبوهی از شرکت هایی مواجهیم که یا قیمت گذاری نشده یا پس از قیمت گذاری ، عرضه نشده است.

پوری حسینی ادامه داد: از نیمه دوم سال گذشته با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان خصوصی سازی تلاش زیادی برای عرضه سهام شرکت های انجام شد و ۳۰ هزار میلیارد تومان واگذاری در این مدت شامل سهام عدالت ،‌رد دیون و همچنین واگذاری به بخش خصوصی است.

رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه شرایط بورس در ابتدای سال برای عرضه سهام شرکت ها مناسب نبود، گفت:‌ معمولا در ماههای تیر و مرداد نیز مجامع شرکت ها برای مشخص شدن صورت مالی برگزار می شود که ممکن است قیمت ها تغییر کند اما با بهبود شرایط پیش بینی می شود تا پایان سال سهام چند شرکت قیمت گذاری و در بازار سرمایه عرضه شود.

وی با اشاره به اینکه با بهبود شرایط سیاسی و بازاریابی مناسب شاهد رکورد شکنی در واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی تا پایان سال خواهیم بود، گفت:‌ با تصویب هیات وگذاری سهام شرکت های ماشین سازی تبریز ،‌ریخته گری تبریز ،‌ مجتمع صنعتی اسفرائن ،‌ مجتمع لوله سازی اسفراین ،‌ نیروگاه خلیج فارس و شرکت های متعدد دیگر بزودی عرضه خواهد شد.

منبع:ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: