راه‌اندازی مجهزترین کلینیک دولتی چشم پزشکی ایران

وزیر بهداشت با افتتاح یکی از مجهزترین بیمارستانهای چشم‌پزشکی کشور در حرکتی نمادین چشم یکی از بیماران را جراحی کرد و گفت: واقعاً کمبودهای برخی بیمارستانها خجالت‌آور است و امیدوارم به مرور این مشکلات برطرف شود.

به گزارش عیارآنلاین، سیدحسن هاشمی در مراسم افتتاح کلینیک‌های تخصصی و فوق‌تخصصی بیماری‌های شبکیه و زجاجیه بیمارستان طرفه اظهار داشت: در گذشته برای برخی از فعالیت‌های چشم پزشکی مخالفت‌ها و حاشیه‌های زیادی رخ می‌داد ولی امروز شاهد آن هستیم که چشم‌پزشکان کشورمان در حوزه درمان آب مروارید و عیوب انکساری سرآمد شده‌اند.

قاضی زاده هاشمی

وی ادامه داد: همه ما را به عنوان نماد بهداشت می‌شناسند ولی عمر ما در آموزش و مطالعه گذشته است؛ بنابراین بی‌حساب و کتاب کار نمی‌کنیم و برخی از فعالیت‌هایی که در گذشته داشتیم (چشم پزشکی) غیرعلمی نبود، بنده به آینده چشم‌پزشکی ایران امیدوار هستم.

وزیر بهداشت با اشاره به مسئولیت خود در وزارتخانه گفت: چنین مسئولیت‌هایی را اگر به عنوان خدمت در نظر بگیریم نعمت هستند ولی امیدوارم روزشمار مسئولیت ما نیز با عاقبت خیری به پایان برسد و به جامعه چشم پزشکی کشور بازگردیم.

هاشمی در ادامه بر کمک مجلس و دولت در حوزه سلامت تاکید کرد و گفت: برخی‌ها که نمی‌خواهند ببیند چشم‌هایشان را بشویند و سیاسی نگاه نکنند واقعاً برخی کمبودها در معدود مراکز درمانی خجالت‌آور است ولی امیدواریم به تدریج این مشکلات و کمبودها برطرف شود.

وی ادامه داد: عمل صالح و خدمت به مردم به معنای واقعی همان بهشت است پس چه بهتر که در این حوزه سرمایه‌گذاری شود. بر این اساس برای ساخت و ارتقای بیمارستان طرفه نیز شهرداری و علی‌الخصوص آقای قالیباف نیز علاقه‌مند خواهند بود که در این مسئله مشارکت کنند.

هاشمی در ادامه افتتاح اتاق عمل جراحی چشم بیمارستان طرفه اشاره کرد و گفت: نسل سوم و از بهترین دستگاه‌های لیزر دنیا در این بیمارستان به کار گرفته شده است به واقع گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از افتخارات ایران به حساب می‌آیند که در کنار بیمارستانهایی مانند فارابی که بنده خود در آن فعالیت می‌کنم بسیار در این زمینه کمک کرده‌اند.

در حاشیه مراسم افتتاح کلینیک‌ها و اتاق عمل چشم‌پزشکی بیمارستان طرفه، هاشمی وزیر بهداشت از بخش‌های مختلفی که با همت خیرین سلامت نوسازی شده است بازدید به  عمل آورد و در یک اقدام نمادین مسئولیت انجام عمل جراحی چشم یکی از بیماران را به‌عهده گرفت.

به گزارش تسنیم، در این مراسم کلینیک تخصصی و فوق تخصصی شبکیه و زجاجیه شامل ۳ درمانگاه از جمله اتاق‌های لیزر که مجهز به تجهیزات مورد نیاز بیماران شبکیه است به همراه اتاق عمل تزریقات چشمی افتتاح شد. همچنین این مرکز مجهز به دستگاه لیزر اگزایمر EX500 است که در نوع خود مجهزترین دستگاه در دنیاست و بیمارستان طرفه تنها دارنده این دستگاه در بیمارستانهای دولتی ایران به حساب می‌آید.

براین اساس نوسازی کامل این بخش‌ها با همت خیرین سلامت از جمله آقایان پرنیان‌پور و سعیدی‌نژاد از شرکت دارویی تهران شیمی صورت پذیرفته است. همچنین مرکز جراحی رفع عیوب انکساری نیز با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد. در مجموع برای تجهیز این مرکز حدود ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: