۱۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۴

بنزین پتروشیمی عامل بارش باران آلوده در اهواز نیست

مدیرکل محیط زیست خوزستان گفت: برای مشخص شدن عوامل آلاینده هوا در موقع باران بنزین پتروشیمی‌ها حذف شد اما با بارش نخستین باران و تکرار موضوع تنگی نفس مردم مشخص شد که بنزین پتروشیمی‌ها عامل آلودگی در شهر اهواز نبوده است.

به گزارش عیارآنلاین، احمدرضا لاهیجان‌زاده ظهار کرد: معضل باران‌های آلوده از سال گذشته در اهواز به وجود آمد.

وی افزود: به صورت طبیعی در فصل پاییز مراجعه به بیمارستان‌ها افزایش پیدا می‌کرد اما در سال گذشته مراجعه بیش از ۳ هزار نفر و امسال مراجعه بیش از یک هزار نفر یک حالت غیر عادی قلمداد می‌شد.

احمدرضا لاهیجان‌زاده

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان خوزستان گفت: در سال‌های گذشته بین مردم رایج بود که حساسیت‌ها پس از نخستین بارش رفع شود اما در سال گذشته و امسال با نخستین بارش اوضاع از حالت عادی خارج می‌شود و مردم بسیاری دچار تنگی نفس می‌شوند.

وی درباره ریشه این معضل گفت: عوامل تأثیر گذار بر تنفس همگی بررسی شد که از این عوامل می‌توان به گرده گیاهی، سوخت گاز همراه نفت، آتش زدن مزارع نیشکر و یا آتش زدن زباله‌ها اشاره کرد.

لاهیجان‌زاده با بیان اینکه برای نمونه بنزین پتروشیمی‌ها که ممکن بود یکی از عوامل باشد حذف شد، عنوان کرد: اما با نخستین بارش امسال مشکل تنفسی مشاهده شد و مشخص شد که بنزین پتروشیمی‌ها عامل تنگی نفس نیست.

وی افزود: در حال حاضر برخی از گونه‌های گیاهی موجود در اهواز برای ما ناشناخته است و یکی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تحقیقات خوبی در این رابطه انجام داده که امیدواریم هرچه زود‌تر به نتیجه مورد نظر برسیم.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: