۱۹ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۶

۹۰ درصد خودروي مورد نياز را بايد توليد کنيم

وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: حداقل باید ۹۰ درصد خودروی مورد نیاز کشور را خودمان تولید کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا نعمت زاده در جمع خبرنگاران در خصوص جوایز صادراتی گفت: از اواسط سال ۸۹ تا کنون ردیفی برای جایزه صادراتی در نظر گرفته نشده و در بودجه سال آینده نیز به خاطر محدودیت‌های عمومی بودجه، ردیفی برای جایزه صادراتی در نظر گرفته نشده است اما پیشنهاد دادیم که این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

محمدرضا نعمت زاده

وی تصریح کرد: در صورت تصویب، ۱۰۰ میلیارد تومان برای دادن جایزه صادراتی تخصیص داده می شود. با توجه به اینکه مبلغ تسهیلات کم است و رقمی که در بودجه دیده شده ناچیز است، بیشتر تسهیلات برای صنایع صادراتی و با اولویت پرداخت می شود.

به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت، بر اساس دستور العمل جدید ، عرصه مس ۵ درصد زیر قیمت صادراتی و آن هم از طریق بورس صورت می گیرد.

نعمت زاده در خصوص سهم تولید از هدفمندی یارانه ها اظهارداشت: برای کمک به بخش صنعت ۱۲۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری در تلاش است تا این مبلغ تخصیص داده شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره پایین آمدن قیمت خودرو تا پایان سال گفت: خودرو هم بر مبنای تعرفه‌ها وارد و هم در داخل تولید می شود، ضمن اینکه باید ۹۰ درصد مصرف خودرو در کشور در داخل تولید شود.

نعمت زاده درباره واردات سیگار گفت: من سیگار نمی کشم و این سئوال را باید از کسانی بپرسید که سیگار می کشند.

وی افزود: ما با هر گونه قاچاق مخالفیم؛ چه قاچاق محصولات صنعتی باشد و چه سیگار. برخی می خواهند با قاچاق، پرداخت مالیات و تعرفه را دور بزنند که ما تلاش می کنیم هرگونه واردات، قانونی باشد، ضمن اینکه انحصاری در واردات سیگار نداریم.

منبع:مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: