۱۹ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۱

نعمت‌زاده: تولیدکنندگان یارانه نمی‌گیرند/کاهش قیمت خودرو دست ما نیست

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این‌که قرار نیست تولیدکنندگان یارانه بگیرند و بحث پرداخت یارانه تنها مربوط به بخش کشاورزی می‌شود، گفت: برای کمک به صنایع ۱۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص اعتبار در دولت تصویب شده که هنوز تامین نشده و معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری در تلاش برای تخصیص آن است.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا نعمت زاده امروز – دوشنبه – در حاشیه نمایشگاه برق با بیان این‌که به دلیل کم بودن نرخ تسهیلات و ناچیزی رقم بودجه ۱۲۰۰ میلیارد تومان با اولویت پرداخت به صنایع صادراتی داده خواهد شد، در مورد گرانی قیمت مس نیز گفت: براساس دستورالعملی که داریم بنا است قیمت مس پنج درصد زیر نرخ صادراتی به بخش داخلی کشور از طریق بورس عرضه شود.

محمدرضا نعمت زاده

از سال ۱۳۸۹ تاکنون جایزه ندادیم

وی با اشاره به جوایز صادراتی نیز گفت:‌از میانه سال ۱۳۸۹ تاکنون هیچ ردیفی برای این موضوع در نظر گرفته نشده و تاکنون با وجود پیشنهاد اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان به این بخش به خاطر محدودیت در بودجه عمومی تاکنون دیده نشده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در مورد واردات سیگار نیز با بیان این‌که من سیگاری نیستم و این موضوع را باید از افراد سیگاری بپرسید، گفت: با هر گونه قاچاق مخالفیم؛ برخی تلاش دارند با قاچاق، تعرفه و مالیات دولتی را دور بزنند.

نعمت‌زاده در مورد کاهش قیمت خودرو تا پایان سال نیز گفت:‌ این مساله دست ما نیست و بر مبنای تعرفه‌ها خودرو در داخل تولید می‌شود.

منبع:ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: