۱۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۲

نظام مهندسی‌ها نباید متکی به دستورالعمل‌های دولت باشند/ نمی‌دانم اصلاح قانون به کدام سمت حرکت می‌کند

رئیس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه در بحث نطام مهندسی ساختمان NGOها باید متکی به نیاز جامعه باشند نه دستورالعمل‌های دولت گفت: نمی‌دانم اصلاح قانون نطام مهندسی به کدام سمت حرکت می‌کند.

به گزارش عیارآنلاین، سیدمحمد غرضی رئیس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ظهر امروز با حضور در بیستمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها با اشاره به اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان کشور اظهار کرد: در بحث قوانین نظام مهنسی نظرم بیشتر این است که NGO ها هرچقدر در مقابل مردم متعهد باشند رشد می‌کنند و بالعکس هر چقدر در مقابل دولت متعهد باشند از رشد باز می‌مانند.

سیدمحمد غرضی

وی تصریح کرد: در زمان بنده تا آنجاکه توانستم و ایستادگی کردم مسائل مربوط به نطام مهندسی ساختمان را به آرا مردم و دست‌اندرکاران منکی کردم و الان نمی‌دانم اصلاح قانون نطام مهندسی به کدام سمت حرکت می‌کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت از نظرات شما برای اصلاح قانون نظام مهندسی استفاده کرده است، بیان کرد: در دلوت آدم‌هایی مانند آقای آخوندی وزیر راه و شهرسازی هستند که از قضایا مزلع بوده و نطرات بنده را می‌دانند. معمولا همه دولت با نظراتم موافق نیست.

وی ادامه داد: همان زمانی که می‌خواستیم مباحث مربوط به نطام مهندسی را در دوبت به تصویب برسانیم حدود ۲۰ سال طول کشید تا توانستیم اینها را مصوب کنیم.

رئیس سابق سازمان نظام مهندسی با بیان این‌که دولت خیلی موافق نبود، خاطرنشان کرد: NGO ها باید متکی به اعمال خود و نیاز جامعه باشند نه دستور‌العمل‌های دولت.

منبع:تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: