۱۹ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۷

نخستین مرکز تست خودرو کشور بهمن ماه برگزار می‌شود

رئیس انجمن صنعت تایر ایران از راه‌اندازی بزرگترین مرکز تست خودرو و متعلقات آن در کشور در دهه فجر خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، عباس عباسی در یک نشست خبری اظهار داشت: طراحی مرکز تست خودرو در کرمان از ۵ سال پیش آغاز شد و در حال حاضر این مرکز به صورت آزمایشی برای تست خودرو و تایر فعال است.

خودرو1

وی ادامه داد: مرکز تست خودرو در زمینی به مساحت ۱۳۰ هکتار، در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر کرمان قرار گرفته و به صورت بیضی طراحی شده که دارای دو قسمت صاف در پهلوها و دو دیواره بزرگ در انتها است.

وی با بیان اینکه طول میدان تست خودرو و تایر ۵ کیلومتر است، افزود: در این مرکز امکان تست فرمان‌گیری، تست ترمزگیری در حالت خیس و خشک، تست مصرف سوخت، تست صدا و تست راحتی سرنشین فراهم است.

عباسی ادامه داد: این مرکز از ۳ ماه پیش به صورت آزمایشی به بهره‌برداری رسیده و تاکنون ۶ نوبت تست خودرو در آن انجام شده است.

به گفته وی، مرکز تست خودرو با استفاده از دانش فنی شرکت اروپایی ایدی‌آدا که یکی از بزرگترین مراکز تست خودرو دنیا را در اختیار دارد، انجام شده و اجرای آن توسط پیمانکاران داخلی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه با سازمان استاندارد برای استفاده از مرکز آزمون خودرو کرمان مکاتبه شده است، گفت: هزینه تست خودرو در این مرکز یک چهارم هزینه تست در مراکز خارج از کشور است و در مورد تست تایر نیز این هزینه به یک پنجم می‌رسد.

رئیس انجمن صنعت تایر ایران، سرمایه‌گذاری انجام شده برای احداث مرکز تست خودرو را ۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۳۰ درصد از این سرمایه‌گذاری برای تأمین تجهیزاتی که جهت تست بر روی خودرو نصب می‌شوند، هزینه شده است.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: