۱۹ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۵
مدیرعامل شرکت رسا رایان:

اخد مجوز فاینانس از شورای اقتصاد و بانک مرکزی ۶ماه تا یک سال طول می‌کشد

مدیرعامل شرکت رسا رایان گفت: در زمان حاضر شرکت‌ها برای استفاده از فاینانس خارجی باید مصوبه شورای اقتصاد و بانک مرکزی را داشته باشند و این پروسه شش ماه تا یک سال طول می‌کشد؛ همین امر موجب مشکلاتی در مذاکره با طرف‌های خارجی شده است.

به گزارش عیارآنلاین، شهروز شرقی در حاشیه برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران اظهار داشت: در چند سال اخیر با توجه به انباشت مطالبه‌های حاصل از فروش نفت کشور در کشورهای دیگر، جهت‌گیری طرح‌های وزارت نیرو به سمت استفاده از فاینانس‌های خارجی است تا بتواند بخش‌هایی از این منابع مالی را به‌صورت مستقیم و با مشارکت شرکت‌های بین‌المللی به انجام برساند.

بانک مرکزی

وی ادامه داد: براساس برآورد انجام‌شده، پتانسیل طرح‌های فاینانس به‌ازای هر شرکت برق منطقه‌ای حدود ۲۰۰ میلیون دلار است و این امکان وجود دارد که با شناسایی شرکت‌های معتبر برای عقد قراردادهای فاینانس، این طرح‌ها در جهت توسعه طرح‌های عمرانی به‌ویژه ایران اجرایی شود.
شرقی با تاکید بر لزوم تدوین فرآیندهایی برای تسریع در دریافت مجوزها، گفت: در زمان حاضر شرکت‌ها برای استفاده از فاینانس خارجی باید مصوبه شورای اقتصاد و بانک مرکزی را داشته باشند و این پروسه شش ماه تا یک سال طول می‌کشد؛ همین امر موجب مشکلاتی در مذاکره با طرف‌های خارجی شده است.
وی افزود: توسعه این نوع مشارکت و عقد قرارداد با فاینانسورهای خارجی به‌صورت جوینت داخلی و عقد قراردادهای زیرمجموعه موجب استفاده از توان مهندسی شرکت های داخلی می‌شود.
شرقی عقد قرارداد با شرکت‌های معتبر و توانمند خارجی را برد دوطرفه عنوان کرد و گفت: با شناسایی و عقد قرارداد با این شرکت‌ها هم خواست ایران برای اجرای کیفی طرح‌ها و استفاده از توان داخلی تامین می‌شود و هم شرکت‌های فاینانسور در یک بازار جدید حضور می‌یابند.

منبع : تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: