نعمت زاده: پایین آمدن قیمت خودرو دست ما نیست/ انحصاری در واردات سیگار نداریم

وزیر صنعت، معدن و تجارت از پاسخ به سوالی در خصوص کیفیت خودروهای تولید داخل سرباز زد و گفت: پایین آمدن قیمت خودرو دست ما نیست.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا نعمت زاده در حاشیه بازدید از چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قرار نیست تولیدکننده ها یارانه بگیرند، بخشی یارانه برای بخش کشاورزی مطرح است و برای کمک به بخش صنعت هم فقط ۱۲۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که با وجود تصویب در دولت هنوز تأمین نشده است.

نعمت زاده

وی افزود: معاون برنامه ریزی ریاست جمهوری در تلاش است تا این مبلغ تخصیص داده شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: با توجه به اینکه مبلغ تسهیلات کم است و رقمی که در بودجه دیده شده ناچیز است، بیشتر تسهیلات برای صنایع صادراتی و با اولویت پرداخت می شود.

نعمت زاده در خصوص جایزه صادراتی گفت: از میانه سال ۸۹ تا امروز هیچ ردیفی برای جایزه صادراتی در نظر گرفته نشده و تاکنون هم در بودجه سال آینده به خاطر محدودیت های عمومی بودجه، ردیفی برای جایزه صادراتی در نظر گرفته نشده اما پیشنهاد دادیم که این موضوع مورد توجه قرار گیرد و در صورت تصویب، ۱۰۰ میلیارد تومان برای دادن جایزه صادراتی تخصیص داده می شود.

این عضو کابینه دولت در پاسخ به چرایی گران تر بودن قیمت مس در ایران در مقابل قیمت جهانی آن، گفت: دستورالعملی داده ایم که قیمت مس ۵ درصد زیر قیمت صادراتی آن به داخل تحویل شود و عرضه ان هم از طریق بورس صورت بگیرد.

نعمت زاده در پاسخ به سوالی در خصوص واردات سیگار گفت: من سیگار نمی کشم و این سوال را باید از کسانی بپرسید که سیگار می کشند.

وی افزود: ما با هر گونه قاچاق مخالفیم چه قاچاق محصولات صنعتی باشد و چه سیگار، برخی می خواهند با قاچاق، پرداخت مالیات و تعرفه را دور بزنند که ما تلاش می کنیم هر گونه واردات، قانونی باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: انحصاری در واردات سیگار نداریم.

نعمت زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قیمت خودرو تا پایان سال پایین می آید، گفت: نمی دانم. پایین آمدن قیمت خودرو دست ما نیست و بر مبنای تعرفه ها در داخل تولید می شود.

منبع : تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: