۱۹ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۱
معاون وزیر جهادکشاورزی:

طی برنامه ششم ۸۰ درصد کالری مورد نیاز از داخل تامین خواهد شد

معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: هم اکنون ۵۳ درصد کالری مورد نیاز در داخل تامین می شود و قصد داریم این میزان را در برنامه ششم توسعه تا ۸۰ درصد افزایش دهیم.

به گزارش عیارآنلاین، اسکندر زند روز دوشنبه در مراسم امضای ۴ فقره قرارداد واگذاری دانش فنی تولید خوراک ماهیان خاویاری، تولید مایع تلقیح سویا، لوبیا و نخود به بخش خصوصی، افزود: یکی از سرفصل های مهم برنامه ششم توسعه خودکفایی در تولیدات و تامین امنیت غذایی کشور است.

اسکندر زند

وی تصریح کرد: کشور ما توان و پتانسیل دستیابی به امنیت کامل غذایی را دارد و فعالیت های تحقیقاتی ما در گذشته نیز بیانگر این امر است.

** واگذاری ۱۰ دستاورد تحقیقاتی دیگر تا پایان سال جاری

معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: طی ۴ سال گذشته امتیاز حدود ۸۰ دستاورد تحقیقاتی محققان این سازمان به بخش خصوصی واگذار شده که ۱۵ مورد آن مربوط به یک سال اخیر است.

زند اضافه کرد: طی سال جاری نیز امتیاز ۱۰ دستاورد تحقیقاتی به بخش خصوصی واگذار شده و در تلاشیم تا پایان سال بتوانیم این مهم را تا دو برابر افزایش دهیم.

وی درخصوص همکاری های سازمان تحقیقات با بخش خصوصی گفت: در واگذاری های گذشته این سازمان از بخش خصوصی حمایت کرده و در تلاش هستیم در واگذاری های جدید نیز از بخش خصوصی حمایت لازم را به عمل آوریم

منبع : ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: