۱۹ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۵

ابلاغ طرح جامع بهره وری تا پایان آذرماه

رئیس سازمان ملی بهره وری ایران از ابلاغ طرح جامع بهره وری تاپایان آذرماه امسال خبر داد و گفت: اهداف ارتقای بهره وری در برنامه پنجم محقق نشده است.

به گزارش عیارآنلاین، رویا طباطبایی یزدی با حضور در غرفه خبرگزاری مهر در بیستمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها در گفتگویی با بیان اینکه طرح جامع بهره وری تا پایان آذرماه ابلاغ می‌شود، گفت: این برنامه بر مبنای یک کار مفصل و برپایه اصول خاصی تدوین شده که در آن موضوعات مهمی که موجب افزایش بهره وری می شود، توجه شده است.

رویا طباطبایی یزدی- رئیس سازمان ملی بهره وری

وی با اشاره به اینکه در این طرح محورهایی مانند دانش بنیان بودن، رقابت پذیری، توجه به محیط زیست و عدالت مطرح شده است، اظهار داشت: سند پشتیبانی خاصی که حاصل کار جمعی متخصصان سازمان ملی بهره وری و براساس اسناد بالادستی نظام و سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری است، تهیه شد و طرح جامع براساس این پیش نویس به تدوین رسید.

رئیس سازمان ملی بهره وری ایران افزود: پس از ابلاغ این طرح، اقدامات لازم در سازمان‌ها شروع می شود، البته در زمینه شاخص‌های بهره وری و نظارت و ارزیابی، این سازمان کارهایی را شروع و ارتباط خوبی را با سایر وزارتخانه ها ایجاد کرده است تا این طرح به اهداف خود برسد.

طباطبایی یزدی با بیان اینکه هر وزارتخانه ای یک کمیته بهره وری دارد که رئیس آن معاون وزیر است، بیان کرد: سازمان ملی بهره وری نقش مرکزیت و حاکمیتی خود را برای ارتقای بهره وری ایفا می کند و ما ارتباطات دوسویه بخش خصوصی و یا دستگاه های اجرایی را با سازمان بی پاسخ نمی گذاریم.

وی با تاکید بر اینکه به دنبال این هستیم به رشد ۲٫۵ درصدی بهره وری در برنامه ششم برسیم، گفت: امیدواریم این رشد در تمامی دستگاه‌های اجرایی محقق شود، البته در سال‌های گذشته بسیار از برنامه های بهره وری عقب ماندیم اما امیدواریم در سال‌های آینده به این اهداف برسیم.

رئیس سازمان ملی بهره وری ایران در پاسخ به این پرسش که اهداف بهره وری در برنامه پنجم محقق شده است؟ اظهار داشت: متاسفانه از این برنامه عقب تر هستیم اما امیدواریم در مدت باقیمانده تا پایان این برنامه بخشی از عقب افتادگی را جبران کنیم و به هدف رشد ۲٫۶ درصدی در این بخش برسیم.

منبع : مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: