مدیرعامل پردیس در گفت و گویی اعلام کرد

انبوه‌سازان مسکن مهر موظف به ساخت مدرسه نیستند/ سازمان نوسازی مدارس فعال شود

مدیرعامل شهر جدید پردیس با بیان اینکه بر اساس قانون ایجاد شهرهای جدید ساخت مدرسه بر عهده نوسازی مدارس است، گفت: در شهر پردیس کمبود مدرسه نداریم و به تازگی نیز شرکت عمران اقدام به ساخت ۷۰ مدرسه کرده است.

به گزارش عیارآنلاین، حسن ولی‌پور در پاسخ به این سؤال که آیا صحت دارد برخی از انبوه‌سازان برای اینکه ملزم به ساخت مدرسه در سایت مسکن مهر نشوند اقدام به امضای قرارداد ساخت ۲۰۰ واحد نمی‌کنند، گفت: بحث امضای قرارداد ۲۰۰ واحد مسکونی شامل مسکن مهر نمی‌شود چرا که کارفرمای هر واحد مسکونی یک نفر است.یعنی کارفرما مردم هستند و هر کدام از کارفرماها نیز یک واحد بیشتر احداث نمی‌کنند.

حسن ولی پور

وی یاد آور شد: شاید بحثی که مدیرکل نوسازی مدارس عنوان کرده بحث انبوه‌سازان است و ارتباطی با پروژه مسکن مهر ندارد.این ترفند انبوه‌سازان شاید در سایر شهرها باشد اما در شهر پردیس این موضوع را نداریم.

ولی‌پور در پاسخ به این سؤال که آیا در شهر پردیس کمبود فضای آموزشی داریم، گفت: در حال حاضر که کمبود فضای آموزشی و مدرسه در شهر پردیس نداریم اما بحثی که هست این است که وزارت آموزش و پرورش طبق قانون ایجاد شهرهای جدید باید اقدام به احداث مدارس کند، ما به عنوان شرکت عمران نیز تا حد امکان به ساخت مدرسه کمک می‌کنیم.

مدیرعامل شهر جدید پردیس با اشاره به اینکه در کانون ایجاد شهرهای جدید نوسازی مدارس مکلف به ساخت مدرسه است، گفت: انبوه‌ساز با انبوه‌سازی متفاوت است ساخت مدرسه شامل انبوه سازان می‌شود بنابراین در شهر جدید پردیس بحث انبوه‌سازی مطرح نیست.

وی افزود: در شهر جدید پردیس انبوه‌سازانی داریم که برای هر کارفرما که مردم هستند و تعدادشان ۸۳ هزار نفر است یک واحد مسکونی می‌سازند،بنابراین طبق قانون ایجاد شهرهای جدید تمام وزارتخانه‌ها موظف هستند نسبت به وظایف خود با توجه به بارگذاری‌ها اقدام کنند که ساخت مدرسه یکی از این وظایف است.

ولی‌پور اضافه کرد: اما با توجه به اینکه مشکلات نوسازی مدارس زیاد است خود شرکت عمران شهرهای جدید یک سری مدارس را برای کمک به نوسازی مدارس آغاز کرده است.

وی افزود: در حال حاضر شرکت عمران عملیات احداث ۷۰ مدرسه را آغاز کرده است و سازمان نوسازی مدارس هم باید به وظایف خود با توجه به اعتبارات در نظر گرفته شده عمل کند.

پیشتر مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران گفته بود: افرادی که در سایت‌های مسکن مهر فعالیت دارند، انبوه ساز هستند و موظفند به ازای هر ۲۰۰ واحد مسکونی یک واحد آموزشی احداث کنند و به آموزش و پرورش تحویل دهند که این موضوع مطابق با قانون شوراهاست که اکنون این کار انجام نمی‌شود.

ورناصری ادامه داد: این افراد قانون را دور می‌زنند و قراردادهای ۱۹۰ واحدی منعقد می‌کنند که به ۲۰۰ واحد نرسد و ملزم به ساخت فضای آموزشی نشوند؛ قانونی باید باشد که بدانند در هر صورت، احداث فضای آموزشی به عهده آنهاست.

منبع : فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: