دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ایران در گفت‌وگویی اعلام کرد

قطب سوم خودروسازی دولتی نخواهد بود/هنوز تصمیم نهایی را نگرفته‌ایم

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری با اعلام اینکه قطب سوم خودروسازی ایران دولتی نخواهد بود، گفت: در مرحله مذاکرات مقدماتی هستیم و در این باره هنوز تصمیم نهایی را نگرفته‌ایم.

به گزارش عیارآنلاین، اکبر ترکان در گفت‌وگویی در رابطه با وضعیت فعالیت قطب سوم خودروسازی کشور اظهار داشت: قطب سوم خودروسازی به هیچ عنوان دولتی نخواهد بود ما به دنبال تقویت حضور بخش خصوصی در قطب سوم خودروسازی هستیم.

ترکان

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مشغول بررسی پیشنهادات مختلف برای فعالیت در قطب سوم خودروسازی هستیم، افزود: قرار بر این شده تا ۵۱ درصد محصولات این بخش ساخت داخل و ۳۰ درصد از محصولات صادراتی باشند.

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ایران اضافه کرد: در قطب سوم نباید نگاه به بازار ایران باشد چراکه اگر فقط تمرکز به بازار داخلی باشد شرکت ها هر محصول دلخواه خود را به بازار عرضه می کنند.

ترکان اضافه کرد: تولیدات قطب سوم باید مطابق با استانداردهای جهانی باشد .

وی با اشاره به اینکه هنوز با گروه های متقاضی در حال مذاکره هستیم، گفت: در حال حاضر در مرحله مقدماتی قرار داریم و هنوز به نتیجه نهایی دست پیدا نکرده ایم البته به محض تصمیم گیری نهایی آن را اعلام خواهیم کرد.

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ایران در رابطه با شناسایی تعدادی از متخلفین در مناطق آزاد از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت هم افزود: هنوز گزارشی از سوی وزارت صنعت به بنده ارائه نشده است اما باید بگویم به محض دریافت این موضوع پیگیری های لازم را انجام خواهیم داد.

منبع : تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: