اختصاص چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار به بازسازی و مقاوم سازی مدارس کشور

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار طی سال جاری برای تخریب، بازسازی و مقاوم سازی مدارس سطح کشور اختصاص داده شده است.

به گزارش عیارآنلاین، سیدباقر مسلمی عصر شنبه در گفت و گویی با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان اعتبار تاکنون ۹۰ درصد آن تخصیص یافته است.

مدارس

وی بیان کرد: بر اساس مصوبه سال ۸۵ مجلس شورای اسلامی، مقرر شد با اجرای طرحی ۱۳۲ هزار کلاس درس در کشور تخریب و بازسازی و ۱۲۶ هزار واحد آموزشی نیز مقاوم سازی شود.

مسلمی اظهار کرد: در همین سال قرار شد دولت چهار میلیارد دلار از محل مجلس شورای اسلامی به همراه تعدیلات سالانه در اختیار سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قرار دهد تا در مدت چهارسال این طرح اجرایی شود.

وی با بیان اینکه دولت نهم و دهم بنا به دلایل مختلف نتوانست به تعهدات خود در قبال اجرای این طرح عمل کند، گفت: اجرای این طرح از سال ۸۹ تا ۹۲ تمدید شد تا دولت مانده مطالبات سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس را برای تکمیل طرح پرداخت کند.

مسلمی عنوان کرد: با اختصاص این چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال و سایر اعتبارات قرار است تا پایان برنامه پنجساله ششم توسعه، کار تخریب و بازسازی ۱۳۲ هزار کلاس درس و ۱۲۶ هزار مورد مقاوم سازی آنها به پایان برسد.

وی ابراز داشت: تاکنون از مجموع ۱۳۲ هزار کلاس درسی که باید در کشور تخریب و بازسازی می شد ۶۵درصد انجام شده است.

مسلمی افزود: از مجموع ۱۲۶ هزار کلاس درس نیازمند مقاوم سازی در کشور نیز ۵۰ درصد آن بازسازی و مقاوم سازی شده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: