۱۹ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۱
معاون حجتی به مهر اعلام کرد:

قیمت لبنیات تا پایان سال گران نمی‌شود

معاون وزیر جهادکشاورزی اعلام کرد: قرار نیست تا پایان سال در بهای محصولات لبنی که به دست مصرف کننده می‌رسد، تغییری ایجاد شود.

به گزارش عیارآنلاین، حسن رکنی در گفتگویی در رابطه با جلسه اخیر مسئولان دولتی ، دامداران و انجمن صنایع لبنی درباره بررسی مشکلات دامداران سراسر کشور، گفت: در جلسه مذکور هیچ بحثی راجع به افزایش قیمت محصولات لبنی مطرح نشد. برهمین اساس، هیچ تغییری قرار نیست در بهای محصولات نهایی که به دست مصرف کننده می‌رسد، ایجاد شود.

دکتر حسن رکنی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی

وی با بیان اینکه در این جلسه مشکلات دامداران مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، قرار بود کارخانجات صنایع لبنی شیرخام را به قیمت ۱۴۴۰ تومان از دامداران خریداری کنند که این اتفاق رخ نداد؛ به همین دلیل قرار شد دولت مابه‌التفاوتی را برای آن بپردازد.

معاون وزیر جهادکشاورزی افزود: در این جلسه قرار شد برای سه ماهه نخست امسال ماهانه ۷۵ میلیارد تومان یارانه ( در مجموع ۲۲۵ میلیارد تومان) به واحدهای تولیدکننده شیر اختصاص پیدا کند.

رکنی با بیان اینکه پروسه تحویل این یارانه به تولیدکنندگان به دستورالعمل اجرایی کار بستگی دارد، گفت: همچنین قرار شد موضوع چگونگی اختصاص یارانه یا خرید شیرخام از دامداران در ۹ ماهه باقی‌مانده سال در سطح کارگروهی به ریاست وزیر جهادکشاورزی بررسی کارشناسی، جمع بندی، تنظیم و برای پیگیری در قالب گزارشی به هیات دولت تقدیم شود.

معاون وزیر جهادکشاورزی همچنین از اختصاص یارانه ۳۰۰ میلیارد تومانی برای توزیع شیر در مدارس خبر داد و گفت: مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان برای این امر کارسازی شده بود و قرار است ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر نیز ظرف یک هفته آینده برای آن کارسازی شود. ​

پیش از این، دولت یک بار با افزایش ۱۵ درصدی قیمت لبنیات موافقت کرده بود.

منبع : مهر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: