۱۹ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۹
مدیرعامل مپنا خبر داد

توقف توسعه «میدان گازی فروز B» به دستور زنگنه

مدیرعامل شرکت مپنا گفت: با وجود اینکه یک دکل حفاری برای توسعه میدان گازی فروز B خریداری کردیم و ۱۱ ماه است این دکل در محل این میدان بدون استفاده باقی مانده، وزارت نفت برنامه‌ای برای توسعه این میدان ندارد.

به گزارش عیارآنلاین، عباس علی آبادی در گفت‌وگویی اظهار داشت: توسعه میدان گازی فروز B به شرکت مپنا واگذار شده و قرار بود تا پایان شهریورماه سال جاری طرح نهایی توسعه این میدان تهیه شود اما با دستور وزیر نفت، توسعه میدان فروز B متوقف شد و تا امروز هم متوقف مانده است.

میدان نفتی

وی افزود: دلیل توقف را از وزیر نفت بپرسید اما می گویند اولویت وزارت نفت میادین مشترک است و توسعه این میدان که میدانی مستقل است، باید متوقف شود.

مدیرعامل شرکت مپنا در پاسخ به این سؤال که «مگر تأمین مالی توسعه میدان فروز B از سوی شرکت مپنا انجام نمی‌گرفت»، گفت: بله؛ مپنا تأمین مالی این پروژه را برعهده گرفته بود.

علی آبادی تصریح کرد: با وجود اینکه یک دکل حفاری برای توسعه این میدان خریداری کردیم و ۱۱ ماه است این دکل در محل میدان فروز B بدون استفاده باقی مانده، وزارت نفت برنامه‌ای برای توسعه این میدان ندارد.

به گزارش تسنیم، در اسفند ماه سال ۹۰، قراردادی بین شرکت نفت فلات قاره ایران و شرکت مپنا به‌منظور توسعه میدان گازی فروز B و تبدیل گاز تولیدی این میدان به برق به امضا رسیده بود؛ طبق بررسی های اولیه مخزن میدان فروز B حاوی بیش از ۲۸ تریلیون فوت مکعب گاز شناسایی شده است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: