۱۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۳

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: بیمه محصولات کشاورزی باید نهادینه شود

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بیمه محصولات کشاورزی از ضروریات امروزی جامعه است و باید برای نهادینه کردن آن تلاش کرد.

به گزارش عیارآنلاین، ایرج ندیمی افزود: صنعت بیمه هنوز در ایران نهادینه نشده و مردم نپذیرفته اند که حوادث واقعیتی است که ممکن است در زندگی آنان رخ دهد.

وی ادامه داد: سازمان های بیمه گذار و کارفرمایی بیمه نیز باید به فکر جذب مشتری و فرهنگ سازی باشند تا کشاورزان را به بیمه ترغیب کنند.

ایرج ندیمی

نماینده مردم لاهیجان در مجلس اظهار داشت: باید نسبت به ترویج بیمه های محصولات کشاورزی، درمان و اجتماعی اقدام شود تا فرهنگ بیمه در کشور جایگاه خود را بازیابد و مردم از مزایای آن بهره مند شوند.

ندیمی خاطرنشان کرد: اگر کشاورزان امسال نسبت به بیمه محصول خود اقدام می کردند، می توانستند بخشی از خسارات ناشی از خشکسالی را از طریق بیمه ها دریافت کنند.

نایب رییس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مردم بویژه کشاورزان باید بدانند که موضوع بیمه در کشور، امری تزیینی نیست.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس افزود: مردم باید بدانند که اگر محصولات آنان تحت پوشش بیمه نباشد، مبلغی که هنگام بروز خسارت به آنان پرداخت می شود، حداقلی خواهد بود.

ندیمی یادآور شد: ۶۹ حادثه در ایران وجود دارد که زلزله و سیل از جمله آنهاست به دلیل محدودیت منابع حوادث غیرمترقبه، نمی توان از این منابع برای پوشش همه حوادث استفاده کرد.

وی بیمه را راه امید برای آینده ذکر کرد و افزود: اگر مردم نسبت به بیمه، بی توجه باشند، ممکن است حوادث و خطراتی حادث شود که به دلیل بالا بودن میزان خسارت، جبران آن برای مردم میسر نیست.

۴۰ درصد بهره برداران کشاورزی استان گیلان در سال زراعی گذشته (مهرماه پارسال تا شهریور امسال) تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند و شرکت های بیمه نیز در این مدت ۳۴۰ میلیارد ریال بابت خسارت به محصولات کشاروزی گیلان پرداخت کرده اند.

۱۳۵ هزار بیمه گذار در بخش محصولات کشاورزی در گیلان فعال است.

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: