۱۸ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۷

ایران صد و سی و دومین واردکننده کالا از آمریکا شناخته شد

وزارت بازرگانی آمریکا با معرفی ایران به عنوان صد و سی و دومین واردکننده کالا از این کشور طی ۹ ماه نخست ۲۰۱۴ اعلام کرد ایران در این مدت ۱۳۲ میلیون دلار کالا از آمریکا وارد کرده است.

به گزارش عیارآنلاین،‌ وزارت بازرگانی آمریکا با انتشار آمار مبادلات تجاری این کشور ایران را صد و سی و دومین واردکننده کالا از آمریکا طی ۹ ماه نخست سال جاری میلادی معرفی کرد.

ترانزیت - واردات و صادرات

ایران در ماه‌های ژانویه تا سپتامبر امسال ۱۳۲ میلیون دلار کالا از آمریکا وارد کرده است. واردات ایران از آمریکا در این مدت با کاهش ۴۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. ایران در ۹ ماه نخست سال میلادی گذشته ۲۳۰٫۸ میلیون دلار کالا از آمریکا وارد کرده بود.

در حالی که طی ۹ ماه نخست سال میلادی گذشته ۲٫۲ میلیون دلار کالا از ایران به آمریکا صادر شده بود این رقم در مدت مشابه سال جاری به صفر رسیده است.

کانادا بزرگترین واردکننده کالا از آمریکا در ۹ ماه نخست امسال شناخته شده است. کانادا در این مدت ۲۳۳ میلیارد دلار کالا از آمریکا وارد کرده است. مکزیک با واردات ۱۷۹ میلیارد دلاری و چین با واردات ۸۷ میلیارد دلاری به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته‌اند.

برخی کشورها که نسبت به ایران واردات کمتری از آمریکا داشته‌اند، عبارتند از: مالدیو، مالی، رواندا، سن مارینو، سودان، سوریه، تاجیکستان، توالو، اوگاندا، زامبیا و زیمبابوه.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: