۱۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۴

احتمال ممنوعیت واردات خودروهای چینی

با اجرایی‌ شدن طرح مدیریت واردات خودرو، نظارت بر استاندارد خودروهای وارداتی تشدید خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین، هم‌اکنون تمام خودروهای وارداتی در صورت پاس‌ کردن استاندارد‌های پنچ‌گانه می‌توانند اجازه ورود به کشور را کسب کنند.

خودرو چینی

در همین شرایط در سال‌های اخیر خودروهای زیادی از جمله خودروهای چینی به صورت سی بی یو وارد کشور شده است. با این حال شنیده می‌شود در طرح مدیریت واردات خودرو که هم‌اکنون در شورای سیاست‌گذاری خودرو در دست بررسی است، مواردی در زمینه‌ی سختگیرانه‌تر شدن استاندارد‌های خودروهای وارداتی پیش‌بینی شده است.

در این طرح پیش‌بینی شده که با سختگیرانه‌ترشدن استاندارد‌ها، از خودروهای وارداتی که دارای حداقل استاندارد‌های کیفی هستند جلوگیری شود. در صورت اجرایی شدن طرح مدیریت واردات خودرو و با تشدید نظارت‌ها بر استاندارد این خودروها ممکن است از واردات برخی از خودروهای چینی به کشور جلوگیری شود.

همچنین در طرح مدیریت واردات خودرو، تاکید شده که کیفیت خودروهای داخلی نیز باید افزایش یابد. براین اساس پیش‌بینی شده با استفاده از منابع صندوق حمایت از صنعت خودروی داخلی بودجه‌ای نیز در اختیار خودروسازان و قطعه‌سازان برای فعال‌سازی واحد‌های تحقیق و توسعه و افزایش کیفیت قطعات و خودروهای داخلی قرار گیرد.

منبع:ایسنا

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: