۱۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۰

لزوم تهیه دستورالعمل برای شفافیت اختیارات شورای نظارت بر صدا و سیما

عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها گفت: نمایندگان مجلس عضو شورای نظارت بر صداوسیما می توانند مسئولیت تنظیم آیین نامه یا دستورالعملی جهت چگونگی فعالیت رسانه ملی را قبول کنند.

به گزارش عیارآنلاین، محمدجواد کولیوند با تأکید به لزوم جدیت شورای نظارت بر صداوسیما نسبت به عملکرد این سازمان، گفت: صداوسیما موظف است در مقاطع مختلف نسبت به مسائل اساسی کشور حساس باشد و نسبت به طرح آن در رسانه ملی اقدام کند.

محمدجواد کولیوند

نماینده مردم کرج، اشتهارد، فردیس و آسارا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از این رو لازم است چارچوب و آیین نامه ای تهیه شود تا شورای نظارت بر سازمان صداوسیما نیز بتواند بر همان اساس فعالیت کند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه مسئولان صداوسیما نباید صرفا به نظرات خود عمل کنند، گفت: نمایندگان مجلس عضو شورای نظارت بر صداوسیما می توانند مسئولیت تنظیم آیین نامه را قبول کنند.

کولیوند در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر آیین نامه ای در خصوص پخش برنامه ها موجود است، گفت: با این حال مشخص نیست در رابطه با بخش هایی از مسائل اساسی کشور که درخصوص آنها برنامه ای ساخته نمی شود چه کسی تصمیم گیری می کند و بر چه اساسی است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در پایان با تأکید بر اینکه سازمان صداوسیما یک مجموعه فرا ملی، فراجناحی و بین المللی است، خاطرنشان کرد: هم اکنون موارد متعددی در حوزه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، ورزشی و غیره پخش می شود که با توجه به ذائقه متفاوت مردم باید بدانیم چه مطالبی برای پخش برای هر کدام از این حوزه ها مناسب است.

منبع:خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: